Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dual boothoz muszáj a windows...

Dual boothoz muszáj a windows 10-es lemezt UEFI módba tenni?

Figyelt kérdés
Az van, hogy van egy másik merevlemezem amire linuxot szeretnék tenni, a windows10-es lemez mellé dualbootban. Megnéztem és a win10 legacy módban van most telepítve. A kérdés az, hogy fel tudom tenni a linuxot ugyanúgy legacyval a másik meghajtóra vagy nem érdemes és akkor inkább a win10-et mbr2gpt-vel tegyem át uefi-ba?

2020. ápr. 14. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Felesleges, csak esetleges hibaforrás lehet.
2020. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Az UEFI mindenképp jobb és korszerűbb. De dual boot szempontjából irreleváns.

Ha külön fizikai lemezre telepíted a két OS-t (a másikat lehúzva a telepítés idejére) akkor különböző is lehet.

2020. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Linuxot nem tudom, hogy érdemes lenne e uefi-vel tenni, de most megnéztem a bios beállításokat és van egy olyan opció amellyel uefi és legacy is lehetséges elvileg.
2020. ápr. 14. 22:35
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem legacy lesz a linux is, az a legegyszerűbb, csak félek, hogy bootolásnál nem fog bejönni a grub.
2020. ápr. 15. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

"van egy másik merevlemezem amire linuxot szeretnék"


[link]


Nincs annál egyszerűbb mint filekezelővel rámásolni pár filet egy pendrivera és mehet a telepítés.. ;)

2020. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!