Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Exel! Fkeres függvénnyel...

Exel! Fkeres függvénnyel megközelítő értéket szeretnék megadni, de azt írja ki hogy "HIÁNYZIK"?

Figyelt kérdés

Fkeres függvénnyel szeretnék megközelítő értéket keresni. Elején ment és sikerült is de pár feladat után azt írta ki hogy hiányzik mindent úgy csináltam mint eddig vagy ami a oktató videóban mutattak. Egyszerűen nem értem.

itt vannak a lépéseim

(kijelöltem a táblázatból egy mezőt (pl 72) utána ; pontos vessző és kijelöltem egy másik táblázatot amiben az infó volt; pontosvessző 1 mivel a táblázatból az 1. oszlop kell ;vessző 1)

remélem érthetően írtam le és valaki tud segíteni.



2020. ápr. 14. 22:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Az FKERES két módon használható:

1. PONTOS egyezést keres. Ebben az esetben mindegy, hogy milyen sorrendben vannak az adatok.

2. Közelítő egyezést keres. Ekkor viszont az adatoknak növekvő sorrendben kell lenni, máskülönben nem találja meg. A "vessző 1" a végén pont ezt adja meg. Közelítő értéket keresel, de valószínűleg a táblázatod nem rendezett.

2020. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!