Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kér a gmail.com telefons...

Miért kér a gmail.com telefonszámot regisztrációkor?

Figyelt kérdés

Múlt héten regisztráltam egy fiókot, akkor nem kért. Ma 2x próbáltam és kért. Ip címet változtattam.

Mit tudok tenni?


2020. ápr. 18. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A pontos algoritmus nem ismert, de bizonyos esetekben, ha nem teljesen biztosak benne, hogy az tisztességes célokra kell, vagy ha nem teljesen biztosak benne, hogy nem kamufelhasználó regisztrál, akkor kéri a számot.

Ezt persze nem úgy kell elképzelni, hogy valaki folyton nézi, hogy kik, és milyen fiókot regisztrálnak. Egy program kielemzi, és ha úgy ítéli meg, hogy ellenőrizni kéne, akkor kérik a számot.

2020. ápr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam teljesen valós névvel, mintha csak magamnak csinálnám, de akkor is kéri.

Esetleg valaki csinálna nekem?


Vagy még olyanról is hallottam régebben, h megvan, h bizonyos időszakokban nem kell tel számot megadni, valamikor meg igen.

2020. ápr. 19. 01:24
 3/3 2*Sü ***** válasza:

> Miért kér a gmail.com telefonszámot regisztrációkor?


Röviden: Mert megteheti.


A Gmail ingyenes szolgáltatás. Nyilván így jól használható eszköz tud lenni kártékony tevékenységre is, hogy a legtriviálisabbat mondjam, SPAM küldésére is. Ennek a megakadályozására vannak automatizmusok. Ha egy IP-ről és/vagy egy gépről több Gmail címet is regisztrálnak és/vagy több Gmail címet is használtak mostanság, akkor fennáll a gyanú, hogy az illető nem jó szándékkal akarja használni a szolgáltatást. Ilyenkor visszatartó erő tud lenni egy az illető tényleges kilétének visszakövetésére alkalmas, és ellenőrizhető adat bekérése. A telefonszám még a legbarátságosabb ilyen célból (barátságosabb, mint bankkártya adatokat, személyi igazolványt olvashatóan magad elé tartott fénykép bekérése).


A dolog viszonylag könnyen megoldható: Add meg a telefonszámodat. A Google nem fog vele visszaélni, sőt érdemes is megadni, mert ha valaki megszerzi és megváltoztatja a jelszavadat, a telefonszám megadása esetén ezt egyrészt nem fogja tudni megtenni, másrészt a telefonszámoddal azonosítva magad vissza tudod szerezni a fiókodat. Elfelejtett jelszó esetén is hasznos.


Ha valamiért nagyon nem akaródzik megadnod a tényleges telefonszámodat, akkor két egyszerűbb lehetőséged van:

- Más szolgáltatót választasz.

- Veszel egy olcsóbb SIM-kártyát – 500 Ft-ért már lehet kapni, de ha jól értem, akkor a Vodafone-nál akár ingyen is lehet igényelni – és annak a számával azonosítod magad.


> Vagy még olyanról is hallottam régebben, h megvan, h bizonyos időszakokban nem kell tel számot megadni, valamikor meg igen.


Viccnek jó. Nyilván aki kártékony célra akarja használni, az tudná, hogy mikor nem kell telefonszámot megadni. Nem, nincs ilyen időszak.


> Esetleg valaki csinálna nekem?


Nagyszerű. Tegyük fel, hogy én megcsinálom neked. Aztán holnapután fogom, és lecserélem a jelszót, és mivel a telefonszámommal tudom magam azonosítani, ezt megtehetem. Te viszont nem tudod visszaszerezni az email címedet. Én meg megnézegetem, hogy milyen leveleket is írtál és kaptál. Sőt, ha valahova ezzel az email címmel regisztráltál időközben, akkor ott is kicserélem a jelszót… Nyilván nem örülnél.

2020. ápr. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!