Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » OpenSUSE 15.1 Leap lassú...

OpenSUSE 15.1 Leap lassú internet probléma, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy a net nagyon lassú opensuse-n.

Megmértem speedtesten az internet sebességét, mert már nem először tapasztaltam. A feltöltési sebesség mérése közben hibát írt ki, és a letöltés sebesség sincs rendben. Azonban, ha újrabootolom a gépet, akkor minden rendesen működik. Még annyit hozzátennék, hogy kábellel használom és van mellé telepítve egy win10 egy másik meghajtóra.



2020. ápr. 21. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én jó ideig OpenSUSE-t használtam, és nem mellékesen évek óta Linuxozok... de nem véletlenül hanyagolom az OpenSUSE-t. Nagyon jó rendszer volt, nagy kedvenc, de sajnos az utóbbi kiadásokba egyre több kellemetlen hiba csúszott. :(

Milyen alaplapod van?

És úgy érted, hogy csak akkor van ez a jelenség, ha Windows után használod a Linuxot; ha legutóbb Linux volt bootolva, akkor utánna jó a net? Mert akkor valószínűleg a Windows a ludas. Próbáld meg, hogy jelentkezik-e ez a probléma, ha kikapcsolod a gyors rendszerindítást Windowsban! Az ugyanis az csinálja, hogy nem állítja le "rendesen" a gépet, azért, hogy a következő rendszerindítás gyorsabb legyen. Tud érdekes jelenségeket okozni... Itt leírják, hogyan kell: [link]

2020. ápr. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ki volt kapcs
2020. ápr. 22. 07:53
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem is volt Open Suse operációs rendszerem.A gép elindítása után gyorsan felállt a rendszer.Mégis töröltem és Ubuntura váltottam.A Suse alatt nem tudtam telepíteni az exfat rendszert,ezért a fényképeket sem telepíteni,Nem tudtam a you tubéról filmeket,klippeket letölteni.Elég gyors és stabil rendszer,de a program szerzői jogok miatt a kiegészítő programokat nem tudtam telepíteni.Az Ubuntu lassúbb,de Magyarországon támogatottabb.

2020. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ubuntura nem szívesen váltanék, esetleg fedora, de nem tudom, hogy az mennyire stabil
2020. ápr. 22. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj a Fedora stabilitásával.

Az Ubuntu miért nem tetszik? (Nem kell, hogy tetsszen, mindenki maga dönti el, hogy mi tetszik, és mi nem... csak kíváncsi vagyok. :)) Ha csak a felülete, akkor a Linux Mint a nyerő rendszer.

2020. ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Maga a DE, azóta mostmár fedora 31 van xfce-vel szerelve.
2020. ápr. 23. 07:11
 7/7 anonim ***** válasza:
A fedora most ismét nagyon jó, lehet hogy átmegyek SuSE-ról én is. :-)
2023. febr. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!