Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy szerver gép mennyibe kerül?

Egy szerver gép mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

##gép ##szerver ##szervergép ##számítástechnika
2020. ápr. 26. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Az én otthoni NAS szerverem egy régi laptopból van. 10 éve került 90 ezer forintba, vagy 8 évig használtuk mint laptop, azóta "szervergép" lett.
2020. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy dedikált szervergép nagyjából félmilliónál kezdődik, és "határ a csilalgos ég". A munkahelyen most egy 2 milliós szervert telepítettem a napokban.

De a szerver funkcionalitáshoz nem kell, hogy a gép dedikált szerver legyen. Architektúráját tekintve a szerver is egy sima gép... csak jóval masszívabb, és tele van pakolva olyan kiegészítő szolgálatatásokkal és hardverekkel, amik máshol tök feleslegesek, de élesben egy komoly szervernél nagyon jó, ha vannak.

Én otthon egy 15 ezer forintos Raspberry Pi 3-ból csináltam szervert. Tökéletesen működik, és arra, hogy három gép számára fájlszerverként működjön, illetve hogy begyűjtse az Arduinio alapú meteorológiai állomásom adatait, tökéletes. Viszont nem bírná, ha több tíz, vagy több száz felhasználó akarná párhuzamosan használni. A háttértára, ami jelenleg egy pendrive, távolról sem nevezhető megbízhatónak. Oké, rendszeresen mentem az adatait, meg most legrosszabb esetben pár napnyi időjárási adat veszik el, meg pár olyan fájl, ami úgyis a gépemen megvan; de ez a fajta bizonytalanság egy olyan környezetben, ahol az adatveszteségnek komoly pénzügyi vonzatai lehetnek, nem engedhető meg. Egy szervergépben alapból van RAID, működés közben lehet háttértárat cserélni, vagy bővíteni; több tápegysége is lehet, alap, hogy támogatja a szünetmetnes tápot (van, amelyik egyenesen hisztizik, ha nem találja), és a komolyabb szerverekben még a tápegység is cserélhető menet közben.

2020. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!