Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kékhalál és nincs kurzor?

4p0r4 kérdése:

Kékhalál és nincs kurzor?

Figyelt kérdés
Van egy Lenovo v15Ikb 81 Ax. Ezt a laptopot télen vettem és a multhéten 2x kellet bejelenkeznem (windows 10 profesional n em van ami eredeti) kékhalált kapott és amikor ujrabootoltam a boot managmante be dobott ahol ki kellett választanom hogy mit futtasson. Hiába választottam ki a windows t nem indult el csak visszadobott a menübe. Most a windows 7 et akarom rátenni (ami eredeti) és amikor betölt az installer nincs kurzor se egérrel se tuchpaddal de a billentyüzet működik. Mi lehet a baja?

2020. ápr. 28. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez borzasztóan összetett, első kézből azt mondanám, hogy egy memtest86-ot tegyetek rá egy bootolható pendrive-ra, bootoljatok róla, és nézzétek meg az eredményt. Most nem is írok többet, ha az negatív, akkor memóriahiba.
2020. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Windows 7-et azért nem tudod rátenni, mert UEFI módban kéne, nem pedig Legacy módban. (Pendrive-ra kell kiírni a telepítőt GPT partíciós séma szerint)

Egyébként valószínű, hogy elsősorban nem a Windows-al van a baj, hanem a hardverrel, de ehhez tudni kéne a hibakódot is, amit kiír.

2020. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
MEMORY MANAGEMENT ez volt a hibakód de ma megpróbáltam USB ről feltenni a windowsot de hiába nincs kurzor. És most egy olyan hang is előjött ami eddig nem volt mintha egy cd lenne benne és az cerszeg és még nagylyából olyan hangjelzéseket ad le mint amikor beindítom de valahogy más.
2020. ápr. 29. 08:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Memtest86+-t, neki, szerintem a RAM-al lesz a baj.

Fusson egy éjszakát is akár.

2020. ápr. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 29. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!