Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek is ráférne egy...

Szerintetek is ráférne egy kis átalakítás erre az oldalra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a designra.

2020. máj. 3. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, design és technika terén egyaránt. Tizenéve indult az oldal, és már akkor is elavult volt minden szempontból, azóta pedig semmilyen fejlesztés nem történt rajta. Egyedül azért nem győzte még le őket a konkurencia, mert sokáig monopolhelyzetben lehettek, és hatalmas a felhasználóbázis.
2020. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

NEM.

Akárhányszor "fejlesztenek" valamin, az szarabb lesz.

A legjobb példa erre a Youtube. Pár évvel ezelőtt még teljesen normálisan működött. Mostanra eljutottunk odáig, hogy egy i5-ös gépen is nehézkesen töltődik be (nem sávszélesség-probléma, a processzort terheli hosszú másodpercekig).

Manapság ha egy weboldalon "fejlesztenek", az lassabb lesz, több RAM-ot fog zabálni, és Javascript nélkül meg sem fog moccanni. Mindezt a semmiért.

2020. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#1 - van magyar vonatkozású konkurencia? Üzenetben súgd meg kérlek!
2020. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

#2

Nekem van egy régi gépem. Azt se tudom milyen processzor lehet benne így hirtelen, de 20 év körüli gép. 500mega ram van benne, szóval tényleg nem egy csúcs technológiás. A youtubot mégis elviszi.

Az i5-ös processzorok nem rosszak, mai napig bírják, csak sokan nem tudják használni a gépet, meg mindent ráeröltetnek.

Ezen a gépen egy full fapados linux van és gyönyörűen fut. Pedig telepíteni is csak flopiról lehetne rá, csak meg lett maxekolva, hogy a vinyóra másik gépen húztam rá a rendszert, majd tettem vissza. Majd némi frissítés és állítás után működött is szépen.

Szóval nem lett szarabb a youtube csak azért mert nem tudod rendesen kezelni a gépet, vagy egy megfelelő operációs rendszert nem tudsz rárakni.

2020. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2020. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a linkem, ez a link a jó: [link]
2020. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

#4 - Melyik i5 processzorok nem rosszak? Merthogy van közöttük 10 éves, meg tavalyi is...

[link]

2020. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

De a 10 éves még mindíg modernebb mint egy 20 éves gép kb múzeumba illő procija...

De szólj ha tévedek...

2020. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
6-os XD
2020. máj. 3. 11:18
 10/15 anonim ***** válasza:

Az első i5-höz képest egy 20 éves cpu pont annyival idősebb, mint a legújabb i5 a legelső i5-höz képest.

Csak arra szerettem volna kilyukadni, hogy a legelső i5-öt egy 20 éves cpu-val összehasonlítani pont olyan fals lesz, mint a legelső i5-öt pl egy tavalyi i5-tel. Ahogy azt mondani, hogy az "Az i5-ös processzorok nem rosszak". Egy tavalyi nem rossz, persze. De egy 2010-es, első generációs, már nem állja meg a helyét. Bőven nem.

2020. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!