Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kali linux virtuális gép...

Anonymus070225 kérdése:

Kali linux virtuális gép magyarra állítás hogyan?

Figyelt kérdés
Ha egy virtuális gépet(kali) leszedek és elindítom Virtualbox-ba (azaz nem egy iso file-t amit telepíteni kell) akkor az automatikusan angol nyelvű. Na ebből kifolyólag az lenne a kérdésem hogyan tudom átállítani a gépet magyarra és a billentyűzetet hogy tudom átállítani(magyarra).

2020. máj. 11. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha Kali Linux-ra van szükséged akkor valószínűleg olyan dolgot fogsz vele csinálni amit egy átlag felhasználó nem. Most itt arra gondolok ha egy ilyen szintre kiépített linux-ot szeretnél használni, akkor az angol tudás lenne a legminimumabb kritérium

Egyébként legjobb tudásom szerint a Kali nem tud magyarul.

2020. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok live iso/cd gyökerében van egy .ini szöveges file ahol állítható pl a billentyűzet kiosztás nyelve...
2020. máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
100%

Gondolom eg előre telepített rendszerről van szó. A beállításaiban biztosan van nyelvválasztás, ott kiválasztod a magyar nyelvet (ha van), letöltöd a megfelelő csomagokat és használod.

Vagy nem mások által előre feltelepített lemezképet használsz, hanem feltelepíted magadnak ISO-ból.

De a legegyszerűbb, ha eleve angolul használod, mivel a Kali eszközeinek túlnyomó része amúgy is csak ezen a nyelven használható. És ha már amúgy is a Kalira van szükséged, akkor az amgol nyelv használata amúgy sem okozhat problémát - szemben a magyar nyelv pontatlanságaival...

2020. máj. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ui.:Tudok angolul csak azt gondoltam magyarul gyorsabban tudnám csinálni amit szeretnék.

2020. máj. 12. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!