Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg az Access...

Hogyan tanuljam meg az Access használatát gyorsan?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy jövőhéten hétfőn emelt informatika érettségi és adatbáziskezelésből a szintem kb a nullával egyenlő amit egyébként nem értek hiszen a táblázatkezelés és a programozás is hibátlanul megy.


Olyan drasztikus a helyzet, hogy a 8-9 feladatból átlagosan kettőt tudok megoldani. A felületes részét használom nem az SQL-t. Mit tegyek így a maradék pár napban, hogy legalább a felét megtudjam csinálni? Hiszen nem szeretnék emiatt a feladat miatt elveszteni 25 pontot egyből..


Ti hogyan tanultatok erre a feladatrészre?



2020. máj. 11. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Korábbi érettségik + megoldókulcsait nézném, ott látod a tipikus kérdéseket és a megoldást is rá.
2020. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Azért nagyon ne csináld össze magad, általában csak egy olyan feladat van, amihez SQL kell.
2020. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Asszem, félreértettelek. Nézegesd az infoerettsegi blogot, most nem tudom, hogy blog.hu vagy blogsport.
2020. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legfeljebb az a rész gyengébben fog sikerülni.

Nyilván nincs nagy jelentősége, ha egy héttel az érettségi előtt jut eszedbe, hogy tanulni kéne.


Egyébként: gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj!

Lépésről lépésre, kezdd valami egyszerű feladattal, és egyre haladj a nehezebbekig!

Az allekérdezéses feladatokat szerintem inkább mellőzd, hacsak nem annyira életbevágóan fontos az a pár pont. Az aránytalanul macerás a megszerezhető pontokhoz képest.

Igazából kb. 50%-ban logika, 50%-ban meg szoftverismeret az adatbáziskezelés. A feladatok egész nagy hányadát meg lehet oldani, ha az ember átlátja a logikáját. Ide kapcsolódóan: azért van az, hogy ez nem megy, de a táblázatkezelés és a programozás meg igen, mert három, elég különböző logikájú területről van szó.

Másrészt meg ismerni kell az Access jellegzetességeit. Mondjuk, hogy hogyan kell beállítani a rendezést. Hogyan kell beállítani, hogy csak a legnagyobb/legkisebb elemet adja vissza. Ezeket nincs mese, be kell nyalni. :) (Bár ha 2-3 ilyen példát megcsinálsz, általában megmarad annyi az emberben, hogy nagyjából tudja, hol keresse. A MS Office meg azért na, nem hardcore felhasználóknak készült, elég sok mindent tálcán kínál, ha az ember az alapokat megismeri.)

2020. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nézegetem a videókat a megoldásokról aztán hátha megmarad valami. Utoljára hagyom az fix, a másik hármat szerintem 2 óra alatt letudom összvissz..
2020. máj. 11. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!