Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A kriptovaluta árak miért...

A kriptovaluta árak miért mentek fel mind 2018 eléjén majd estek együtt le?

Figyelt kérdés
2020. máj. 17. 12:23
 1/8 EgyGabor ***** válasza:
100%

Azért mert az összes altcoin az tulajdonképpen nincs is :)

(na jó, Ethereum meg Monero még úgy ahogy van)


A többi piacának a mélysége a közel 0. Kb. mintha én csinálnék 10 millió magyarcoin-t és eladnék neked kettőt 10$-ért. Aztán kiszámolnám, hogy az én kriptom az 100 millio $-t ér.

De adhatunk vehetünk egymás között napi 1 milliót is és akkor forgalmunk is van.


A lényeg szerintem, hogy a pár igazán nagyot kivéve se értéke se piaca nincsen nekik.

2020. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok lett a befektető, megugrott népszerűségüknek köszönhetően felverték az árakat világpiaci szinten. Azok jártak jól, akik 10 éve beruháztak. :) Amúgy a bitcoin tényleg jó és megbízható fizető eszköz, ami nem esik állami monopólium alá.
2020. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.

"A lényeg szerintem, hogy a pár igazán nagyot kivéve se értéke se piaca nincsen nekik."


Mostanában láttam elég sok 2019-ben induló új coint. Van köztük pár ami nemrég eléggé megindult felfele.


A régiek közül majdnem mind 2018 ban lett "sikeres" majd esett vissza,de 2019 ben csináltak újabb kisebb fellendüléseket vannak amelyek idén is csak átlagban egyre kisebbet!


Honnan lehet tudni,hogy ezek közül melyik fog idén újra fellendülni?


Mert egyesek lefele ívelnek( de láttam elég durva kitörést is hosszú lefelé ívelés után)

2020. máj. 17. 12:45
 4/8 EgyGabor ***** válasza:

A megindult felfelére írtam:

10 perc alatt csinálsz fals árat. Igazából még tőzsdei közreműködés sem kell (de szerintem van). Te vagy az eladó és a vevő is aztán ott a felívelés meg a le ahogy tetszik.

Az, hogy ki van írva, hogy X altcoin 100$ az nem jelenti azt, hogy van belőle 100db-od akkor azt el is tudod adni. Símán van, hogy nincs is vevő. Vagy mondjuk csak 2-re van 100-ért aztan 5-re 40-ért aztán a többere meg 10c-ért. Ezért (meg főleg a manipuláció miatt) ingadoznak borzalmasan az alt árak. Nincs mélysége a piacnak.


Szerintem egyik sem fog VALÓSAN felmenni. Tudni meg max akkor tudhatod, ha te csinálod az esedékes alt coin-nal a manipulálást.

2020. máj. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4. Pedig pont azon gondolkoztam hogy befektetnék Litecoinba meg egy másik ismeretlenebb coinba!


Tehét ha vennék ilyet azt mondod,leht,hogy el se tudnám adni az árfolyam szerint?


Kipróbáltam egy kriptotőzsdén egy minimál összeggel venni ismeretlenebb coint madj visszaváltani euróra és a pénzt kivettem!


Mondjuk furcsa volt,hogy azonnal vagy gyorsan visszaváltotta euróra( azaz megvette valaki azonnal az ismeretlen Coint??)


Nagyobb összegnél meg behúzhatnak mi?

2020. máj. 17. 21:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Ott van pld Hiperion most felugrott áprilisban a 10X esére!
2020. máj. 17. 21:28
 7/8 EgyGabor ***** válasza:

Igen, csak az a baj, hogy az Április eleji felugrással nem sokat érsz Májusban. Ezt mondom, hogy ráhibázhatsz, de hosszú távon csak a tőzsde és az alapítók nyernek a legtöbb altcoin-on.

A kockázat pedig hatványozott a Bitcoin-hoz képest (szerintem már az Ethereum is egy nagyságrenddel kockázatosabb ha más nem akkor a lazán vett és pénzügyi rendszerhez (ami az Ethereum nem igazán az!) képest túl gyors upgrade-ek miatt).


Egy pénzügyi rendszernél a kialakultság és a megfontolt jól letesztelt és így lassú upgrade az előny és nem hátrány. Elég rossz dolog elveszteni az összes pénzed egy bug miatt. Ha meg visszapörgetik (ami Ethereumban megtörtént) akkor jogos kérdésként merülhet fel, hogy ha van erre lehetőség akkor mikor írják felül és mennyi időre vissza a jövőben...

2020. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom az előzőek milyen világban élnek, áprilisi befektetésem jól ment ,az első hónapban triplára nőtt (1 millióról 3 ra) majd utána nem nőtt, de nem is esett.

Nem bitcoin nem is litecoin hanem teljesen más dolgok.

Ha van affinitásod jól jársz ,ha nincs ,akkor nincs.


Az viszont valóban igaz, hogy a Bitcoin ideje már elment. Azt 10 évvel ezelőtt kellett volna, de nem csak abból áll a piac, és az én pénzeim egyáltalán nincsenek összefüggésbe a Bitcoin árával.

2020. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!