Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win10-nél miért lassult be a...

Win10-nél miért lassult be a boot?

Figyelt kérdés
1909-es verzió. SSD-ről használom évek óta. Windowsban a gyorsindítás bekapcsolására sem volt szükségem. Régebben mikor bekapcsoltam, a "karikázás" befejezése után eltelt 1-2 másodperc, már be is jött a bejelentkezési képernyő. Most még gyorsindítással is ugyanez az 1-2 másodperc kb. 10 másodperc. Mi ennek az oka? Még a záróképernyőt is lecseréltem egy fix helyire, hátha ez az oka, de semmi sem változott. Egyébként ez volt már újratelepítés előtt is, ezért csináltam egy tiszta telepítést néhány hete. (Amivel a jelek szerint csak annyit értem el, hogy a régi Internet Explorer Kedvencek mappám nemes egyszerűséggel kiürült, "elfelejtette" szinkronizálni.)

2020. máj. 27. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A rendszerrel induló programok, services ami időt növelheti.

Érdemes átnézni mik vannak telepítve, mik indulnak a rendszerrel.

Win+R: msconfig

2020. máj. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugyanazok indulnak évek óta. Gondoltam, egy újratelepítés megoldja, ami amúgy eleinte be is jött, aztán a legutóbbi, múlt hét keddi frissítés óta megint ugyanolyan lassú.
2020. máj. 27. 08:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Megeshet, hogy haredverhiba. Sőt, ha újratelepítés után is ezt csinálja, és régebben ugyanazon Windows-verzióval nem csinálta, akkor biztos, hogy az.

Ha csak a 1909-re frissítés után csinálja, akkor meg valami "fejelsztés" a Microsofttól...

2020. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ma teszteltem az SSD-met, és úgy tűnik, az öregedett el.
2020. máj. 28. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!