Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fiúk, hogyan értetek mindenhez...

Fiúk, hogyan értetek mindenhez a számítógépek terén? Lányként hogyan tudnám ezeket én is jobban elsajátítani?

Figyelt kérdés
Azért konyítok egy s mást a programokhoz, újratelepítéshez, processzorokhoz stb-hez... de mégis segítséget kell kérnem pl egy új laptop vásárlásához és társaihoz. Sokat olvasok utána, el is kezdtem kijegyzetelni az infókat, de sok minden így sem érhető.

2020. jún. 9. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Olvass sokat a dolgok után. Mi férfiak apaiból fogékonyabbak vagyunk a műszaki dolgokra. Ha egyéb kérdésed is van (laptop ügyben pl.) hát ne habozz, tedd fel. Azért vagyunk itt... :)
2020. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiúk se mind értenek hozzá. De úgy tanul az ember ha kérdez és/vagy utánanéz.
2020. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Nehogy azt hidd, hogy a férfiak annyival jobbak, többségük sík hülye hozzá, vagy azt hiszi, hogy ért hozzá, aztán végül nálam kötnek ki.


Na de a válasz: Ha valami nem tiszta, nézz utána. Nagyon sok dologról vannak hírek, cikkek, fórumos témák, és ha valamit nem találsz magyarul, akkor keresd angolul, ha beszéled minimálisan a nyelvet. Plusz Te is csatlakozhatsz fórumokhoz (az iPon-t és a HWSW-t kerüld messzire ilyen téren), kérdezhetsz akár ott, akár itt... Amit még ajánlok, az a Prohardver. Bár ott is akadnak gyökerek, a többség még normális, és útba igazít, vagy akár ő maga válaszol.

2020. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, ragad rám mint a kosz 😀
2020. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából tapasztalat, utána olvasás stb.. Mire kellene laptop és mi rá a kereted?
2020. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem kromoszóma-specifikus dolog...

bár van köze a sz.páshoz :D

Ha elég sokszor szivatott meg a windows és mondjuk még dél sincs de már harmadjára telepíted újra (jártam így win95-el), akkor akarva akaratlanul is megtanulod!

Többi program dettó. Ha érdekel valami, vagy meg akarsz csinálni valamit és nem megy akkor utánakérdezel, utánaolvasol.


Az excelt például akkor tanultam ki amikor éjszakás szoliban nem volt már mit csinálnom. Addig bizergáltam amíg reggel lett több hónapon keresztül.


"segítséget kell kérnem pl egy új laptop vásárlásához"

én mindent is elolvastam amikor vettem a gépemet és itt a gyakorin is tettem fel vagy 5-6 kérdést - köszönet ezentúl is a válaszokért!


"Sokat olvasok utána, el is kezdtem kijegyzetelni az infókat"

Nekem van vagy 100 oldal kimásolgatott gyakoris válasz, vagy fórumos hozzászólás. :D


"de sok minden így sem érhető."

nem is lesz az, mert folyamatosan változik minden a hardverek és a szoftverek is.

Mint a teszkóban amikor átrendezik a polcokat csa azért, hogy menj még 10 kört, hátha veszel valami feleslegest :D

2020. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:

Senki nem ért mindenhez.

Aki azt állítja abban ne bízz meg! :)

2020. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

A műszaki dolgok logikusabbak, összefüggőek sok esetben. A nők agyában az érzelmi központ jobban fejlett, dominánsabb.Ez az általános magyarázat. Szerintem.

De egyébként elég sok IT-s nő ismerősöm is van.


Azon kívül, hogy utána olvasol dolgoknak, próbáld megérteni is, mi hogy működik. Úgy fogod igazán átlátni, mi hogy függ össze.

pl. a laptop vásárlásnál hiába olvasol el mindent a processzorokról, érteni is kell a memóriakezelésükhöz.

mire gondolok? egy i7-es processzor a legjobb teljesítményt quadchennel-ben éri el. Ha csak egy slot 16 Gb RAM van a gépben, egy másikban 4*4, nyilván utóbbi lesz jobb.

SSD vs HDD vs SSHD? melyiket válasszam, mi mire való?


Minél többet olvasgass, magyar és külföldi fórumokat, nézegess videókat.

Megnyugtatlak rengeteg digitálisan analfabéta férfi is van.

2020. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Ezt sztereotípiának, és társadalmi berögzöttségnek hívják.

A valóság pedig az, hogy a fiúknak nincsenek jobb képességeik a technikai dolgokhoz. Csak mivel a környezetük ezt erőlteti rájuk, a lányokra pedig jellemzpen más dolgokat, ezért tűnik úgy, mintha a fiúk jobban értenének hozzá. De ha senki nem szólna bele, hogy a gyerek mi iránt érdeklődjön, és mi iránt ne, akkro nem lenne különbség a nemek között.

Volt egy lány ismerősöm, akit két dolog érdekelt igazán. A számítástechnika, és az autószerelés. Szerinted mi lett belőle? Elmondom: szakács. Egy közepes, és boldogtalan szakács. Miért? Mert "az autószerelés nem lányoknak való", "a programozás nem lányos szakma", és "a lánynak a konyha való".

De ez a jelenség fordítva is létezik: sokakra pont, hogy ráerőltetik az informatikát, csak mert fiúk. Mert "nekik ez való". Közben meg a többségük bár lehet, hogy azt gondolja magáról, hogy mekkora nagy zseni, de alapdolgokhoz sem ért. Lehet, hogy fel tudnak telepíteni egy programot (nem akarok bunkó lenni, de a "next-next-next-finish" gombok nyomkodása egyáltalán nem atomfizika...), meg esetleg egy Windowst alapbeállításokkal fel tudnak telepíteni, de azért ez sem az informatikatudomány csúcsa.

15 éve készítek fel tanulókat érettségire, felvételire. A tapasztalatom az, hogy tényleg mennyiségre sokkal több fiú van köztük, mint lány. Ami betudható annak, amiket fentebb írtam. De a többségük teljesen tehetségtelen hozzá.


Olyan pedig, hogy valaki mindenhez értsen, egyszerűen nincs. Még szakmán belül sem. És nem is kellene, hogy legyen. Az informatika is egy hatalmas nagy terület, tök felesleges midnenkinek mindenhez profi szinten érteni. Ami érdekel, annak nézz utánna, tanulgasd, és ne stresszelj azon, hogy nem tudsz mindent! ;)

2020. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*lepontozós
2020. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!