Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Corsair TX750M PCIe tápellátás...

Corsair TX750M PCIe tápellátása elegendő 2070-re?

Figyelt kérdés
A TX750M-nek van egy 6+2 PCIe és egy 4+4 EPS. Mivel ez egy semi moduláris táp, ezért alapból benne van a 24 pin atx csatlakozó + még 1 eps kábel. A 2070-nek kell egy 8 pin és egy 6 pin. És ha nekem csak 1 eps kábelra van szükségem, akkor a másikat használhatom PCIe ellátásnak?

2020. jún. 21. 16:46
 1/6 anonim válasza:
4 pci tápkábel van ezen a tápon ezekből használj 2 t
2020. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, abszolút nem használhatod. Legrosszabb esetben molex-PCIe átalakító, de natívan lenne a legjobb.

Azért ez nem egy alja kategória táp, biztos kell legyen hozzá plusz PCIe kábel.

2020. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert mindenhol azt írja, hogy a tápon 4 pcie van,ahogy az első válaszoló is írja.De.... akkor végül is 1 van,ami a 6+2.
2020. jún. 21. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, mivel a lehetőség adott, hogy opcionálisan EPS-ként, vagy PCI-e-ként használod fel a rendelkezésre álló két 12V-os kimenetet, ami a tápodon megtalálható.

Egyébként nem értem, mert 1 kábelen 2x 6+2 csati kellene hogy legyen, lehet hogy csak te nézel be valamit, sőt szinte biztos vagyok benne.

A táp kézikönyve is alátámasztja a fent említett tényt, és azt is, hogy 2db ilyen kábel gyári tartozék, tehát akár 4x 6+2 PCI-e csatid is lehet, ha nem kell plusz EPS csati.

2020. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként EPS és PCI-e tápcsatlakozó nem kompatibilis egymással, fizikailag össze sem tudod dugni őket, mert nem arra való, és a más kábelezés miatt valószínűleg kárt is okoznál valamelyik hardverben.
2020. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, kinyitottam a szemem. :D Ez a kérdés mehet a kukába, mert tényleg benéztem. 1 kábelen 2 db. 6+2 van. Köszi a válaszokat :)
2020. jún. 21. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!