Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha otthon saját építésű gépet...

Ha otthon saját építésű gépet teszek össze akkor tudok telepíteni windowsot?

Figyelt kérdés
Ugye gépet tervezek össze rakni itthon majd idővel viszont, úgy nem értek hozzá hogyha össze raktam ugye, és utána tudok windowst tenni rá (usb-vel) hogy nincs semmilyen rajta? pl. freedos? De gondolom lesz bios vagy nem? Kezdő vagyok még hozzá sajnos de azért köszi a választ!

2020. jún. 25. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétele a Windows telepítésének, hogy bármilyen meglévő rendszer már legyen a meghajtón. Sőt hátrány is, hiszen azt még pluszban törölni szokás, és a helyére telepíteni az új rendszert. A BIOS (manapság már szinte csak UEFI) független az operációs rendszertől.
2020. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, simán. én is így csináltam, totál szűz gépet raktam össze és telepítettem.

a bios az alaplapon van az mindenképpen elindul ha van operációs rendszer ha nincs.

annyi a bibi, hogy az usb-s telepítő létrehozásához kell egy másik WINDOWOS gép!

én Mac-ről próbáltam, ott nem működik a MS usb telepítős programja (- csak terminálos parancssoros megoldással lehet megcsinálni)

2020. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ ment a pipa :)
2020. jún. 25. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen tudsz.


Csak DOS alatt nehézkes bármit letölteni a netről. ;)

De egy másik gépen elkészíthető a telepítő pen. (Linux, Mac, win egyre megy)

[link]

[link]

2020. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van egy másik számítógépem amin win7-van arról le tudom tölteni a 10-et ^^ csak érdeklődtem ha új alkatrész meg minden akkor hogy tudok-e egyátalán
2020. jún. 25. 17:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Pluszban még hozzátenném. Ha ennyire nem értessz hozzá, akkor kérlek kérlek nézz utána az alaplapnak hogy az aktuális bios jó lessz-e a kiszemelt procihoz. Vagy kérj a bolttól(ahonnan veszed az alkatrészeket) bios frissítést.
2020. jún. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!