Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A házban minden hangszórón...

A házban minden hangszórón valamikor jön egy fura hang egy ideig . Nagybetű hosszúhang kisbetű rövid : SSSsS Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kérlek csak normális választ és annyi még hogy minden hangeszközön maxon jön a hang valamikor még amikor készenléti állapotban volt a tv akkor is jött de volt hogy a fülhallgatómba

2020. júl. 9. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Mobiltelefon, 2G. Itt olvastam egyszer a gyakorin. Annak van ilyen hangja.
2020. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ez minden eszközön jön még a képcsöves tévén is
2020. júl. 9. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Zavar van a konnektorban. Jellemzően légkondi és villanymotor okozza. Ez megváltoztatja az 50 Hz-es szinusz jelalakját, ami bekerül a DC ágra is, ezt hallod. A tápokban van egy úgynevezett szűrő kondenzátor (jellemzően nagy lila/szürke henger), ami ezeket a zavarokat hivatott kiszűrni. De ezek idővel kiszáradnak (általában 7-10 év alatt), így olyan mintha ott se lenne, ezért bejut a zavar. Ennek a cseréje megoldja a problémát, de ezt szakemberre kell bízni, mert könnyen zárlat vagy áramütés lehet a vége, ha szakszerűtlenül babrálod.
2020. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy sincs a házban se légkondi se motor se ventillátor
2020. júl. 9. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell a te házadban lennie. Elég, ha az adott zónában, azon a fázison amin az erősítő van valahol van egy.
2020. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja igy már érthető
2020. júl. 9. 11:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont én is ezzel a problémával küzdök egyébként. A 16 éves, de amúgy jó hangú 2.1-es PC hangszóróm egyik pillanatról a másikra elkezdte, miközben ment a légkondi. Amint kikapcsoltam abbahagyta. Kivettem az erősítőt, a szűrő kondi maga alá engedte az elektrolitot. Nincs kedvem szórakozni vele, rendeltem kínából egy 2.1-es leválasztós erősítő áramkört, amint megjön rákötöm a hangszórókat és remélhetően olyan lesz mint újkorában.
2020. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!