Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj okozója?...

Mi lehet a baj okozója? Sokszor nem indul a laptop. Többi lent.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Van egy Dell Inspiros 1501 (régi) laptop-om. Az utóbbi úgy fél évben jött elő a probléma. Régen telepítettem újra, de jelenleg nem szeretném - ebbe most ne menjünk bele, nem opció ez most és egyébként sem gondolom, hogy ez lenne a baja.

Tehát amikor bekapcsolom a laptop-ot vagy készenlétből próbálom elindítani, akkor sokszor nem akar indulni. Van, amikor adja ugyanazt a hangot, mint máskor, amikor be is indul, de mégsem tölt be sem a képernyő, sem az egér lézere nem világít. A NumLock, CapsLock, Scroll Lock és a Wifi ledek felvillannak, mint egy átlagos indulásnál, de nem történik semmi.

Nem arról van szó, hogy türelmetlen vagyok, mert amikor rendesen el is indul, akkor úgy 5mp-et kell várni. Volt, hogy percekig úgy hagytam, hátha elindul, nem.

Van, amikor szó szerint 50 vagy akár 100 alkalommal is próbálkozok, hogy elinduljon (van mikor 5-10 percig is eltart). Idegességemben ütögetem a laptop-ot mikor milyen erővel. Időnként használ, mert elindul, de semmi logikát nem véltem felfedezni, hogy hol kell ütni, pedig már rengetegszer csináltam.

Olyan is van, hogy 1mp-ig ad ki hangot a gép (bekapcsolástól számítva) és el is némul, a ledek is csak éppen felvillannak és máris kialszanak.

Előre is köszönet a hasznos válaszokért!



2020. júl. 27. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Kitakarít a mikor volt utoljára?
2020. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14 éves géppel mit akarsz?
2020. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendszeresen ki van takarítva, ennek nem kellene gondnak lennie.



14 éves gép...működik ezt leszámítva. "Az utóbbi úgy fél évben jött elő a probléma." Tehát 13,5 évig működött rendesen (ha nem is nálam volt végig), akkor miért ne akarnék még többet tőle? Az viszont igaz, hogy sokat kibírt. Reménykedem, hogy nem ez az utolsó éve. Bár elfogadnám.

2020. júl. 27. 19:29
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Felesleges ütni, valószínűleg a melegedéssel van összefüggésben, noha lehetne hőtágulás is (BGA-hiba), de lehet kondenzátor elhasználódása is.

Utóbbinál hiába bántod szerencsétlent.

Szakembernek kellene átvizsgálni.

2020. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán a hdd már elérte a nyugger korát s ideje újat tenni bele.
2020. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!