Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van rá becslés, hogy körülbelü...

Van rá becslés, hogy körülbelül mennyi elveszett bitcoin kallódik a rendszerben?

Figyelt kérdés
Ha a például a tulajdonos elveszítette a privát kulcsot, esetleg elhunyt mielőtt tovább adhatta volna. Ezekkel a coinokkal mi lesz? Az idők végezetéig gazdátlanok maradnak?

2020. aug. 3. 05:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen, az elveszett coinok mennek a levesbe. Itt nem olyan egyszerű, mint a pénz érmék esetében, h egy szerencsés megtalálja.
2020. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Még tart ez a piramis játék?
2020. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Még jó hogy semmi köze sincs a piramis játékoknak a kriptovalutákhoz :)
2020. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:

Mi köze a piramisjátékoknak meg a kriptovalutáknak egymáshoz?

Egyik egy szélhámosok által működtetett hálózat, a másik meg egy blockchain technológiát alkalmazó, titkosított valuta.

2020. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nem elveszettek, megvannak azok, csak azokat már nem fogja elkölteni senki. Persze olyan is előfordulhat, hogy valaki megtalálja valaki más elveszettnek hitt kulcsát és akkor el tudja költeni.

Valahol olvastam, hogy az ilyen, már elkölthetetlen bitcoinok az eddig kibányászottakhoz képest nem mondhatók túl soknak, de pontos számot nem láttam, azt senki nem tudhatja.

2020. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Dehogynem, nagyon is sok. Eddig 18 millió van kibányászva a max 21-ből, és az örökre elveszett coinok kb. 4 millióra tehetők.
2020. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

De nincs olyan, hogy elveszett. A kulcsok veszhetnek el, amelyekkel el tudják költeni, de a bitcoinok továbbra is ott vannak a rendszerben. Azt lehetetlen behatárolni, hogy mennyi olyan bitcoin lehet, amelyikhez tartozó kulcsot senki nem tudja. Mert nem tudhatjuk, hogy kinek vannak meg a kulcsai és kinek nincsenek meg. Ennek kitalálása már az ezoteria kategóriába tartozik.

Esetleg az összeszámolható, hogy mennyi bitcoint loptak el eddig, de azok felett is rendelkezhet valaki, egy idő után akár el is adhatja, vagy vehet rajta valamit. Na én ilyen becslést olvastam régebben.

2020. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 EgyGabor ***** válasza:

Igen, igazából senki nem tudja mi "veszett el". A blokkláncban minden Bitcoin van valahol (egy UTX-n) egészen addig amíg valaki el nem költi. Ekkor biztos megvolt a kulcsa, de hogy az új címnek megvan-e (ahova került) addig nem derül ki amíg el nem költi és így tovább.

Úgyhogy bármely Bitcoin-t elveszettnek minősíteni csak úgy lehet, hogy pl. azt mondod, hogy ha X éve nem mozdult akkor elveszett. Értelme kb. annyi van mint jósolgatni az árfolyamot :)

2020. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 EgyGabor ***** válasza:

Igazából bizonyítani, hogy a tied volt is csak akkor tudod ha megvan a privát kulcsod. Akkor viszont már nem elveszett.

Úgyhogy bárki mondhatja, hogy a második blokk 50BTC-ét én elvesztettem. És addig nem is tudsz megcáfolni amíg valaki el nem költi.

Volt egy per pár éve ahol arra hivatkozott az egyik fél, hogy az övé X címek, de nincs hozzá kulcsa. Aztán valaki megmozdította :)


[link]

2020. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

8: Igen, két éve néztem egy youtube csatornát és az egyik videóban a videós megtalálta egy régi merevlemezét a sufniban és azon rajta volt a tárcája, így meglettek az elveszett kriptopénzei is.

Mondjuk ilyen esetekre nem tudni, hogy mennyien készülnek fel, vagy mennyi holder (hodl!) biztosítja, hogy halála esetén (lehet baleset, akármi) valaki megörökölje a kulcsait. Vagy hogy az ellopott kriptopénzeket mikor fogja valaki piacra dobni, megvárja-e a bűncselekmény elévülését és akkor, vagy később.

2020. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!