Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnék modpack-es minecraft...

Tudnék modpack-es minecraft szervert csinálni ezzel a konfiggal? / Tudtok más jó modpack-et?

Figyelt kérdés

Roguelike Dungeons and Arventures modpackről lenne szó.

A szerveren csak én és egy ismerősöm játszana.


Konfig:

Cpu: phenom II x4 955

Gpu: rx 560

Memória: 14gb ddr3


A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ismertek-e más jó modpacket?

Amik minket érdekelnek, azok a kalandozós/dungeonos/küldetéses packek.



2020. aug. 4. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Forge modloader alapú szerverre meglehet csinálni.
2020. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A Forget ismerem és sima minecraft szervert már csináltam régebben, de nem tudom, hogy ennyi RAM-mal (kell az op rendszernek, saját játéknak és a szervernek is?) működne-e és a processzorom se egy mai darab és ha jól tudom a minecraft inkább cpu-t használ, mint videokártyát
2020. aug. 4. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én 8GB RAM-mal (DDR4) 2 szervert (Vanilla-Paper + SkyBlock-Paper) is "tudok" futtatni + játék, igaz hogy elég gyors Samsung SSD-m van, és arra csinálja a lapozófájlokat ha elfogy, de teljesen jól működik.

14GB-al nem lesz gondod, 2 játékosra 4GB-ot adni bőven elég, persze nem árt néha szervert újraindítani (1-2 naponta), hogy a betöltött chunk-okat mentse le, és törölje a RAM-ból.

Bár nem kevés mod van abban a packban, illetve Forge szerverem sem volt még (csak Spigot, Paper, Bukkit), de kétlem hogy 4GB-nál többet megenne. A többivel nincs gond, szerver szinte teljesen független a GPU-tól, CPU szintén nem vészes, csak szerver felállásnál lehet lassabb, sőt ennyi moddal valszeg eltart 1-2percbe, főleg ha HDD-ről fog menni.

Minden esetre a procidban lévő 4/4 mag/szál valóban nem egy atomerőmű, ajánlom hogy játék kliensben fixáld valami kisebb értékre az FPS-t, hogy ne pörögjön egyfolytában maxon, jusson a szervernek is ha éppen kell neki.

Szerintem simán nekiállhatsz, aztán lesz ami lesz. :)

2020. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!