Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen egyéb megoldások...

Milyen egyéb megoldások vannak egy android telefon memóriájának flash-elésére?

Figyelt kérdés

Találtam egy régi időkből származó kis okostelefont.


Vodafone 785


Mivel számítástechnikai tanulmányokat folytatok és érdekel a téma, így azt gondoltam kicsit Android terén is körülnézek.


Amikor be szerettem volna kapcsolni a telefont szembesültem vele, hogy bootloop-ba került. A recovery menüt nem tudtam elérni, tehát valószínüleg a recovery partíció is sérült.

Mivel sem az ADB, sem a Fastboot nem ismeri fel, akkor jött az ötlet, hogy EDL.


Nem egy Android telefont fogtam már kézben, nem egyet flasheltem újra, de ez most megfogott.


Nem is olyan rég, egy Xiaomi telefont sikerült EDL móddal sikerült visszahoznom. Annál az alaplapon lévő két pontot kellett rövidre zárni, és onnantól kezdve fel is ismerte a gép.

Viszont ennél nem tudom, hogy egyáltalán van-e ilyen - és ha igen, hol.


Utána néztem interneten, de annyira régi a telefon (és nem volt elterjedt), hogy nem találok semmit.


Minden megoldás érdekel.



2020. aug. 4. 15:17
 1/3 Dongaben ***** válasza:
"Hard reset" nem működik?
2020. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csupán ennyit találtam:


[link]


Ha jól látom ez is a "kínai" módszert használja.

SP Flash Tool-t életem során egyszer sikerült működésre bírom egy Doggee DG550-et flash-eltem vele...

2020. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Válaszoló

- Hiába a "hard reset", ha nem érem el a recovery menüt. Onnan lehetne "wipe data - factory reset", de mivel nincs recovery ezért valami más megoldás kell.


#2 Válaszoló

- Az SP flash tool-t nekem is csak egyszer-egyszer sikerült működésre bírnom egy "okos"óránál. Nem rossz ötlet, megnézem.



Továbbra is várom az alternatív megoldásokat!

2020. aug. 6. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!