Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépbe szeretném kicseré...

Számítógépbe szeretném kicserélni a meglévő ramot ami 2 x 1 Gb és 2x 512 gb(össz 3GB), az 1GB osok lennének kicserélve 2 db kingmax 2 gb os ramra viszont az egyik 667 a másik 800 Mhz órajelű,ez befolyásol valamit a gép működésébe?

Figyelt kérdés
2020. aug. 9. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Több fontos dolog van:


- az alaplap mennyi RAM-ot tud maximum kezelni?

- megegyező DDR típusúak a RAM-ok?


a kérdésedre alapvetően igen a válasz, de az amúgy sem túl teljesítmény romolhat a MHZ különbségek miatt. Ha különböző DDR típusúak a ramok, akkor nem fogod tudni őket együtt használni.


Mit csinálnék a helyedben:


ki kell deríteni milyen alaplap van a gépben. Ha ez megvan, akkor rákeresnék a teljes specifikációjára, megnézém hogy:


- hány slot van benne

- milyen DDR a max amit támogat

- mennyi a max órajel amit támogat


Ha ezek megvannak, akkor megveszed a legnagyobb DDR tip / MHZű ramot amit tudsz és belerakod őket párosával.

2020. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

amúgy ha ilyen 1 gb ramokat, illetve 512 mb ramokat pakolsz a gépbe, akkor lehet, hogy kapsz egy komplett használt gépet kb 4 giga rammal annyi pénzért, amennyiért ebbe RAM-ot vennél.


20 ezer forintért kapsz egy olyan asztali gépet ami teljesen használató netezésre, filmezésre, emailezésre.

2020. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen lehet hogy az lenne a jobb milyen gépet ajánlanál?
2020. aug. 9. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy itt néznék körbe. Belőttem neked a keresést 30 ezerre, de ha megnézed elég jó kis gépek vannak már ennyi pénzért.


[link]

2020. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]



ez egész jó például. Csak hogy lásd, hogy fillerekért van egy 8 giga ramos géped már (amin megy a Win10 is tökéletesen)

2020. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tényleg jó mondjuk a mostani gépemet a vateráról vettem kb 4 éve 10000ftért
2020. aug. 9. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:

ezt figy:


[link]

2020. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Goldchipen most nagy akciok vannak, ott a 4gb ddr3-asokat nézd!
2020. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

éppen azt az oldalt néztem

[link]

ez jó választás lenne

2020. aug. 9. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!