Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen IT munkára lennék...

Milyen IT munkára lennék alkalmas ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, eddig 1 évet jártam (nyilván folytatom) gazdinfó levelezőn, jelenleg IT határterületen mozgok főállásban, van már korábbról (humán, társtud) egy osztatlan diplomám.


Az egyetemmel nincsenek illúzióim, nem tud megtanítani mindent.


Mennyi állás van, ami kifejezetten kezdőknek van, a tanulás lenne a lényeg, linux, server, programozás, meg sql. Nyilván otthon is foglalkozom

ezekkel, viszont limitáltan.


Az érdeklődésem inkább IT sec. de programozás is jó lenne.


2020. aug. 12. 11:37
 1/3 Derwer ***** válasza:

Ha a security meg a programozás érdekel, akkor mérnökinfó jobb lett volna. "picit". Persze Gazdinfo az könnyebb.


Első körben üzemeltetést nevezted meg, azokból mindig lesznek olyan helyek ahol lehet tnaulni, kisebb a felelősség, bár a pénz is. Én pl simán megpróbálnám a Humansoft Kft-t a helyedben, IT szolgáltatásokat nyújtanak és kellettek nekik kezdők is anno. (10éve voltam ott gyakornok és emgtnaultam mit NEM akarok csinálni ha angy leszek. ;) De a leírásod alapján neked tetszhet. )


Securityvel kapcsolatban annyit említenék meg, hogy (szerintem) az a legkeményebb az egész ITban, oda nem érdemes úgy menni, hogy nem 100%-t tudsz nyújtani. (kell tudni programozni, scriptelni, érteni kell a hálózatot, a webservice-ket és a többi)


Programozás már más tészta, ott szerintem sok szintű tudással el lehet lenni így vagy úgy. Progrmozókra most a Bootcampek is rámentek lesz minidg junior pozi is. (bár mivel van egy diplomád már, lehet felesleges a gazdinfo és egyszerűbb egy bootcamp. ez csak ötlet!)


Egy Hálózati mérnök

2020. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ.


A hálózat tényleg brutális tárgy, a Tanenbaum könyvet mondják Bibliának a témában, nos annak a könyvnek jó ha a 10-ét vettük át órán.


A bootcamp felmerült bennem, csak az tántorított el, hogy én szeretem az elméletet, mert rengeteg dolgot az elméletből tudok megoldani, levezetni, így nekem fontos, hogy ismerjen a tudományt is, matekot, algortimusokat stb.

2020. aug. 12. 20:50
 3/3 Derwer ***** válasza:

Igen a tannanbaum könyv van berögzülve. Nekem momentán nagyon nem tetszett, száraz volt. Én inkább Cisco CCNA tananyag híve vagyok. (bár a Juniper JNCIA tananyaga is jó volt, látványos)


No de ez csak a hálózat része...

2020. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!