Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ajánlanátok 50 és 60 ezer...

Ajánlanátok 50 és 60 ezer között laptopokat beépített webkamerával? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Csak internetezéshez használnám és webkamerán beszélgetni a külföldi rokonaimmal tehát nem kell, hogy nagyon extrás legyen.

Szeretnék mellé még routert is tehát Wi-fi támogatás is kéne vagy hogy mondják, sajnos nem értek hozzá ezért tettem fel a kérdést.

A lényeg, hogy 50 és 60 ezer között legyen hisz csak alap dolgokra használnám.

Köszönöm. :)



2020. aug. 21. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért, de még kétszer ennyiért is használt (de persze jó minőségű, akár prémium) gépet szoktak javasolni. Ilyenek garanciával is vannak. Ami új és olcsó, abban általában minden gyengébb minőségű.
2020. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használtat garanciával keress! Pl [link] de érdemes nézelődni. olyan processzorosst válassz, aminek a passmark-ja 4000 körül van.

Ez pl gyenge, hiába i5... [link]

2020. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Szerintem nem kell 4000 ponthoz ragaszkodni, böngészni 1000 is elég, az én gépem még ennyit sem tud. Persze, néha nem árt, ha van benne egy kis tartalék, de nem feltétel. Amúgy aki nem ért hozzá, valószínűleg most hallja először a passmark szót, és nem is nagyon fog utánanézni. Én inkább azt javaslom, nézz ki egy pár típust, és írd meg akár új kérdésben. A nagyobb gyártóknak vannak felső kategóriás típuscsaládjai, azokból érdemes választani. Persze 50-60 ezer Ft-ért 8-10 évesre számíts.

A gép kora sejthető a processzor típusából, arról ugyanis pontosan lehet tudni, mikor adták ki, és 2-3 évnél nem használják tovább. Ez így néz ki általában (laptopok esetén): Intel Core i#-####X. A # számot jelöl, az X betűt. Az első # minél nagyobb, annál jobb (pár évig). A kötőjel utáni első # a generáció a 2. tól, az elsőben még nem jelölték. Ez a rendszer tudtommal 2010 körül indult, és nagyjából évente jött ki új generáció, tehát pl. egy i5-5200U 5 éves. Ha beírod a Google-ba, az első találatok között lesz egy Passmark nevű, mérési eredményeket összesítő oldal, ahol nagyjából össze lehet hasonlítani őket, ha érdekel.

2020. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz..., most. De kicsit előre gondoltam 2 évre, ezért mondtam a 4000 passmark-ot, ami nagyjából támpont.
2020. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!