Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Borítékot hogyan kell lézernyo...

Borítékot hogyan kell lézernyomtatóval nyomtatni?

Figyelt kérdés
Kinyitom a manuális tálcát, beteszem a borítékot. De milyen állásban tegyem be? A fülét ki kell nyitni (piktogram nyitott füllel mutatja)? Nem fog beleragadni a görgőkbe nyomtatás során?

2020. aug. 26. 01:42
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Van boríték nyomtatási sémából párfajta a Word-ben, azok közül kiválasztod ami neked szimpatikus és ennyi.

Fontos hogy a méretek jól legyenek megadva.

Egyébként a legegyszerűbb megoldás ha mm-re pontosan kivágsz egy "borítékot" egy mezei A4-es lapból, és azzal teszteled hogy jó e lesz.

Így nem a rendes borítékokat bäszod el, és legalább megnézed hogyan fog kinézni.

Nem fogja begyűrni, én már több százat nyomtattam mindenféle méretben, soha nem gyűrte be.

2020. aug. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt értem, engem az érdekel, hogy a boríték nyálazós részét szabadon kell-e hagyni, nem fog-e beleragadni a hengerbe, görgőkbe vagy valami, mert úgy tudom a lézernyomtató égetéses elven működik. Egyáltalán ragasztócsíkos borítékot lehet használni?
2020. aug. 26. 02:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Hővel működik. Én csak úgy nyomtattam, hogy a fül nem volt nyitva, nehogy véletlen a ragasztó elengedje a fóliát. Ha meg nincs rajta fólia, akkor meg különösen.
2020. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

én többezer borítékot nyomtattam a cégnél lézeres masinával, sosem ragadt be - vagyis egyszer, de az is csak azért, mert gyűrött volt és elakadt. de nem a ragasztó miatt.

használtam enyvezett és ragasztóscsíkos (lehúzós) borítékot is.

mindig a fülét becsukva tedd be és az menjen előre, akkor nem tud kinyílni.

nem fog összeragadni, mert nem kap sokáig hőt és ez amúgysem laminálógép :D

tegyél próbád egy darabbal!

2020. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Túlgondoltam, köszi, megy. :D
2020. aug. 26. 16:41
 6/6 anonim ***** válasza:

A4 papírra kinyomtatod:

[link]

Előtte Paint-ben ráírod a címet, feladót. Körbevágod, összeragasztod. nem baj ha nem 1:1 méretarányú.

Bármilyen alakot mintát választhatsz, hiszen 50g a levél súly határ.

2020. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!