Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Telefonhívást át lehet irányít...

Telefonhívást át lehet irányítani egy számítógépes programra?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A szobámban sajnos nagyon gyenge a térerő, ezért kellemetlen, hogy home office-ban dolgozom, és néha azonnal lerakja a telefont, amikor a főnököm keres. Ideiglenes megoldásként megoldható volt, hogy a konyhában hagytam a telefont és ott telefonáltam vele, de amikor a számítógépen nézni kellett valamit, akkor a gyenge térerő miatt megint lerakta.


Láttam olyan opciót, hogy telefonos jelerősítő, de nagyon vegyesek a visszajelzések és nem szívesen adnék ki rá 10.000 ft-ot úgy, hogy esetleg nem is működik.


Arra gondoltam, hogy nincs-e opció, hogy valahogy a PC-n "vegyem fel" a telefont, hogy fut a Skype, a Viber, vagy valami, és ha a telefonon keres a főnök, akkor itt a gépen fel tudjam venni a hívást és itt folytatni a beszélgetést? Nyilván ideális eset az lenne, ha ezeken a programokon keresztül próbálna engem elérni, de sajnos mindenkivel telefonálgat sokszor utazás közben, nem valószínű, hogy csak miattam átállna egy programra.


2020. szept. 6. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A telefonhoz altalaban letezik specifikus "pc suite" szoftver, ez hivatott menedzselni a keszuleket, pl szinkronizalas, biztonsagi mentes, es kepessegektol fuggoen akar uzenet- es hivaskezeles is lehetseges. Tehat felmesz a telefonod gyartojanak oldalara, letoltod, telepited ezt a szoftvert, majd adatkabelen megnezed, hogy van-e ilyen lehetoseg.

Ha ez nem megy, beszelhetunk meg pl bluetooth kapcsolattal mukodo hivaskezelo szoftverrol, de!

Lenyeges, hogy a telot ugyanugy a konyhaban kell majd hagynod, hiszen a hivast az fogadja majd. Olyan megoldasrol nem tudok, hogy gsm hivast atiranyitson barmi belso halozati ip-re.

2020. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van ilyen program. Csatolt telefon a neve. PC és telefon közt wifin (LAN) van kapcsolat. De telefon hívás /fogadáshoz egy Bluetooth headset kell a telefonhoz. (anélkül csak sms-ezhetsz). Google és MS fiókot is össze kell rendelni..


Szóval egyszerűbb egy jobb BT headsetet venned, és a konyhában hagyni a telefont.

2020. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, próbálkozok megoldásokkal.


Gondolom az nem opció, hogy a céges telefont a konyhában hagyom, bekapcsolom a hívásátirányítást a rendes mobilomra, és azt veszem fel a szobámban? Ilyenor is annak a telefonnak a térerőjét veszi figyelembe, amelyikre beérkezik a hívás?

2020. szept. 6. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Ez az opció csak akkor járható, ha a privát telefonodnak "van térereje" a szobában, ugyanis a hálózat a mobilhívást mobilhívásként továbbítja a készülékedre.


Ha skype-ot használsz, akkor vehetsz egy telefonszámot, amit ha felhívnak, akkor nálad skype-on "csörög". Megadhatod ezt a főnöködnek, vagy akár át is irányíthatod a céges telefonszámod rá, ha éppen otthon vagy. [link]


De a legegyszerűbb az előző válaszolók által javasolt BT headset.

2020. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!