Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tanuláshoz MacBook-ot vagy...

Tanuláshoz MacBook-ot vagy Windows alapú laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Most a hónap elején kezdtem el OKJ-s Informatikai rendszer- és alkalmazásüzemeltető technikus tanfolyamra járni (időtartama 2 év) és a hatékonyabb tanulás érdekében szeretnék vásárolni egy hordozható számítógépet. Itthon az asztali gépemen is kb 95%-ban a Mac rendszert használom (Dual boot, sima asztali PC-re telepítve).

Magát a tananyagot tekintve mennyire lesz számottevő, hogy milyen rendszert használok? Első sorban Windows és később majd alap Linux ismereteket fogunk venni. A programozást Python nyelven kezdtük tanulni.


A bennem levő nagy dilemma főképp amiatt van jelen, hogy nem látok a jövőbe és nem tudom, hogy mennyi hátrányom lenne abban az esetben, hogyha egy MacBook mellett rakom le a voksom

- Programozásban a billentyű eltérések

- Későbbi hálózati tanulmányok (nem tudom, hogy mennyire különbözne a két rendszer)


A szívem inkább a Mac felé húz, viszont azért kérek tanácsokat, mert nem szeretnék mellé nyúlni a választásnál. Prioritást élvez a hatékony tanulás, nem akarom megszívatni magam.



2020. szept. 13. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Informatikához alap a Linux, ami fut sima PC-n és (régebbi) Mac gépeken is, de mivel az élmény ugyanaz, utóbbira felesleges extrát költeni.


Mac alatt elsősorban Mac gépekre tudsz fejleszteni, teljesen zárt rendszer. Linux alatt bármire.

2020. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen célirányzatú tanulásra egyértelműen Windows-t érdemes.

Nem éri meg emulálgatni MacOS-ről mivel sosem lesz tökéletes.

2020. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel azt írtad, hogy a PC-den Mac rendszer van, és inkább azt is választanád, inkább itt most ne azt nézd hogy mit szeretnél, hanem hogy melyikkel a jobb.

Ha találkoztál Win-nel, de mégis hatékonyabb neked a mac, akkor az.


De a helyedben én Wint választanék, mert az több mindent támogat.

2021. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért futtatsz szerverre való oprendszert (BSD) asztali gépen?
2021. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!