Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért vesz valaki olyan sim...

Miért vesz valaki olyan sim kártyát, ami valakinek a nevére van aktiválva?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy pesti Gsm üzletbe, egy előttem vásárló vett ilyen aktivált kártyát, ami aktivált. Miért vesz valaki ilyent? Mire használják? Mire szokták gyakran használni?

2020. szept. 22. 20:20
1 2
 1/13 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
23%
Bűnözők, simlisek veszik őket, meg akinek tartozása van. Anno pár éve volt a magyar szolgáltatónak botránya az állítólagos 200.000 terrorista által használt SIM-kártyával, azóta kell a feltöltőkártyásoknak minden évben adategyeztetést csinálniuk.
2020. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó én most nem terroristákra gondolok. Egy átlag ember mire használja?
2020. szept. 22. 20:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Mivel előre aktiválva van, neked már nem kell ezzel foglalkoznod, beteszed a mobilodba és használhatod is.
2020. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

átlag ember akikről én tudok:


-nagy értékű kocsikat hirdet, nem akarja hogy felismerjék a számát az ismerősök


-szürke cuccokat hirdet, nem akar nav vizsgálatot


-elmebeteg ex üldözi, aki képes mindenre, emiatt nem lehet a nevén szám

2020. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pl stricik? Prostik?
2020. szept. 22. 20:54
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak olyan ember vesz meg ilyent aki nem tiszteséges?
2020. szept. 22. 20:55
 7/13 A kérdező kommentje:
Tiszteséges ember már meg se veszi?
2020. szept. 22. 20:56
 8/13 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
81%
Régen is szürke zóna volt, ma meg már egyértelműen illegális úgyhogy igen - többnyire tisztességtelen szándékkal veszik ezeket a kártyákat.
2020. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mi az a szürke zóna?
2020. szept. 22. 20:58
 10/13 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
81%
Szürke zóna, hogy régen nem lehetett egyértelműen kijelenteni, hogy tilos, de azt sem hogy szabályos, nem volt jól törvénybe foglalva a SIM-kártya adás-vétel mibenléte. Ezen változtattak, ma már nem vehetsz SIM-kártyát úgy, hogy nem értesíted utána a szolgáltatót aki ez után frissíti a szerződéshez tartozó adatokat a rendszerben. Az ilyen GSM bolti pult alól származó kártyákat márpedig nem szokás újraregisztrálni: ezek egyszer kerültek valami nyugdíjas néni vagy hajléktalan nevére, az után boldog-boldogtalan használja őket.
2020. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!