Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hova mentsem a dgokat, hogy...

Hova mentsem a dgokat, hogy meglegyenek, bármi tortenik?

Figyelt kérdés
C vagy D meghajtó?
2020. szept. 27. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Dvd, felhőtárhely, meg külső hdd.


Nem vagy, hanem és. Így bármi van valahol meglesznek az adataid. A c vagy d meghajtó az nem referencia. 1 vinyó van?? Teljesen mindegy hová rakod, ha van vele valami akkor mindegy melyiken van, az adat veszlik.

Az a biztonságos ha több helyen van meg az adat, ami fizikailag sincs közel egymáshoz.

2020. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha pótolhatatlan dolgokról van szó, akkor én mindenképp készítenék belőlük legalább 3-4 másolatot, különböző külső adathordozókra, meg a felhőbe.

Mert ha mondjuk csak egy példány van az anyagokból, amely csak a gépeden van meg, és mondjuk tönkre megy a HDD/SSD, akkor tökmindegy, hogy a C meghajtón, vagy pedig a D meghajtón van.

Annyi, hogy a HDD-ről könnyebb kinyerni az adatokat sérülés esetén.

2020. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

CD/DVD/Blu-Ray?


Bár manapság inkább külső HDD-re szoktak biztonsági mentéseket csinálni.


"...hogy meglegyenek, bármi tortenik..."


De például ha ledobnak egy atombombát, akkor az sem elég... :-)

2020. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha pedig csak szinpla internetes holmikról van szó, akkor lényegében tökmindegy.
2020. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Nem tanacsadast kertem (felhoben es kulso vinyon vannak a dolgaim), csak szimplan legyszi irja meg valaki hogy C vagy D!😅

2020. szept. 27. 20:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Emlekszem h anno meg gimis info lran tanultuk h az egyikre kell, mert ha mondjuk ujra huzza magat a gep, ak az egyiken megmarad a masikon meg nem, de melyiken?
2020. szept. 27. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Ez szerintem arra vonatkozik ha pl 2 vinyó van és ugye a c meghajtón van a rendszer. Ha valami baj van magával a rendszer meghajtóval és valamiért formázásra kerül, akkor a d meghajtón biztonságban maradnak az adatok. De ez csak akkor igaz, ha 2 fizikailag is különálló meghajtó. Ha particionálva van akkor teljesen mindegy.

2020. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

#5: Jaaa bocs el is felejtettem, hogy a tanácsokat senki sem szívesen veszi, mert mindenki penge agyilag és mindent mindenkinél jobban tud... :-)


A válasz: D


:-)


Mivel ezekszerint 1 HDD-d van, amin legalább 2 partíció van (legalábbis, amit látsz) és ha feltelepítesz egy rendszert az alapeseten mindig az 1-ső partícióra vagyis jelen esetben a C-re telepíti fel magát.


...és valóban 2 táborra oszlik ez az elmélet, valaki szereti, ha külön partíción van a rendszer, egy másikon meg az adatok, mert ekkor valóban nem kell az adatokat előzőleg lementeni, ha újra akarod rakni a rendszert.


A másik tábor képviselői meg úgy vannak, hogy inkább 1 partícióra tesznek mindent (hiszen ha telepítesz egy programot, az is alapból a rendszerpartícióra akarja tenni a dolgait (és nem mindenki állítgatja át)) és külső tárolókon elmenti a fontosabb adatait.


Te, meg az informatikatanárod is, ezekszerint az első tábor képviselői vagytok! :-)

2020. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

Csak érdekességként: Az én otthoni rendszeremben semmiféle C vagy D meghajtó nincs, a munkahelyin pedig általános adattárolásra a gépemben lévő E meghajtót használom, de bizonyos esetekben az S és T jelűekre is mentek.

A világ bonyolultabb, mint amilyennek a saját egyedi példád alapján látod. A kérdésed alapján egyáltalán nem derült ki, hogy a „bármi történik” számodra véget ér a rendszer hétköznapi újratelepítésénél, így szerintem elnézhető, hogy a kollégák azonnal olyan tényleges problémákra gondoltak, mint pl. a lemez fizikai sérülése, vírustámadás, az adatok szoftverhiba vagy puszta meggondolatlanság okán történő felülírása. Nálad nyilván valóban arról van szó, hogy a Windows a szokásos módon, a C-re van telepítve, tehát a D-t érdemes egyéb célokra használnod. Te ugyan kétségtelenül sima mentést emlegetsz, de a kérdés pongyolaságára való tekintettel megemlítem: Amennyiben a máshol tárolt „dgok” feltelepített programokat is jelenthetnek, azoknak általában kerülnek fontos adatai a C-re is. Ez a programnak és az „újrahúzás” alaposságának függvényében beállítások vagy pontszámok elvesztésétől az adott szoftver teljes működésképtelenségéig terjedhető gondokat eredményezhet, tehát a D használata ebben az esetben mit sem garantál.

2020. szept. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!