Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a laptop megfelelő lenne...

Ez a laptop megfelelő lenne az alábbiakra?

Figyelt kérdés

[link]


Ezek alapján kerestem laptopot:


Van egy erős asztali gépem, azon fogok játszani és filmet nézni, a laptop kizárólag munkához és tanuláshoz kell. Munka közben főleg excelt használok, plusz böngésző, word, ÁNYK, semmi komoly. Tanulásnál sokat jegyzetelek, egyszerre jó sok oldal szokott megnyitva lenni a böngészőben, ezt bírnia kéne.


Az nem számít, hogy meddig bírja töltés nélkül. Ha egy órát kibír, az már megfelel. Legyen beépített mikrofon és kamera, utóbbi legyen fizikailag lezárható. Olyan készüléket kerestem, ami kihajtható, érintőképernyős, lehet rá írni.


Ami nem tetszik benne, az a numpad hiánya, munka közben néha szoktam használni, de nem létszükséglet, hozzá fogok szokni, hogy nincs.


Ezek alapján szerintetek ez a laptop jó választás lenne, vagy vehetnék olcsóbbat? (Eredetileg 150-200.000 Ft volt a keret, ez azért drágább annál.) Ha mást ajánlotok, egy linket megköszönnék!



2020. szept. 29. 08:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Oh, és a tárhelye egy minimum 256 GB SSD legyen.
2020. szept. 29. 08:53
 2/9 anonim válasza:
100%

"Tanulásnál sokat jegyzetelek, egyszerre jó sok oldal szokott megnyitva lenni a böngészőben, ezt bírnia kéne."


Jó laptopnak tűnik, csak a ramja kevés. Ha egyszerre sok oldal van megnyitva és sokat jegyzetelsz, akkor abban leginkább 8gb ramnak kellene lennie.

2020. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Én is ettől félek, hogy kevés a RAM..


Kb. egy éve vettem új számítógépet, előtte egy 10 éves vasdarabbal küzdöttem. Abban azt hiszem 4 GB DDR3 ram volt. 30-40 oldalt meg tudtam nyitni Chrome-ban, de amellé már egy excel táblát se nagyon kellett megnyitni. :D

2020. szept. 29. 09:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, most 90 megnyitott oldallal (+ Spotify) 6,4 GB ramot használok éppen. Ha megnyitok egy excel, egy word és egy PDF fájlt plusz az outlookot, akkor 7 GB van használatban. Valóban kevés lesz a 4 GB. :(
2020. szept. 29. 09:19
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezeket nézegettem (csak az SSD méretében látok különbséget), ezek megfelelőek lennének?


A nagyobb SSD nem tudom, hogy szükséges-e, nem tervezek nagyobb méretű fájlokat a laptopon tárolni. A számítógépen most ~550 GB helyet használok, ennek a nagy része játék, film és sorozat. A képeimet viszont jó lenne áttenni, hogy ne csak egy helyen legyenek meg, azok jelenleg ~30 GB helyet foglalnak. A könyvek és egyéb dokumentumok további ~10 GB helyet foglalnak. Elég lenne a 256 GB hosszú távon?

2020. szept. 29. 09:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezen nyilván nem zárható le a webkamera, érintőképernyőn nem jellemző. Numpad csak 15,6"-től felfelé van (akkor sem mindig). Az Asusnak van pár gépe, amiben a touchpad a numpad is, de nem tudom, mekkorák.
2020. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


[link]


Én úgy láttam, hogy le lehet zárni a C340 14" típusokon. Persze lehet, hogy tévedek és ezen nem lehet, de akkor max leragasztom.


Végülis logikus, hogy nincs numpad, nem lenne neki elég hely. :(

2020. szept. 29. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, bocs, rosszul tudtam.
2020. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond :)
2020. szept. 29. 12:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!