Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Inkscape programban egy képet...

Fatspider kérdése:

Inkscape programban egy képet szeretnék puzzle alakban felszeletelni, majd a felszeletelt darabokat véletlenszerűen elhelyezni (ez egy prezentációhoz kell). Majd ismét összerakni egy képpé. Tudtok magyar nyelvű támogatást ajánlani?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 10:00
 1/7 tabaki ***** válasza:

Hááát... nem mondhatom, hogy nem találtam megoldást, de finoman szólva is gyötrelmes, nem is állok neki elmesélni. A linkelt képeken látszik, hogy nem lehetetlen, de cudar feladat, na. Az Inkscape-nek nincs olyan eszköze, amelyikkel az általad elképzelt kényelmes módszer megvalósítható.

[link]

2020. okt. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 CspCsj ***** válasza:

Gyorsan rákeresve találtam egy kiterjesztést, amivel puzzle minta generálható:

[link]

(a letöltött ZIP fájl tartalmát ki kell csomagolni a program SHARE\INKSCAPE\EXTENSIONS almappájába)


Itt meg egy útmutató kép feldarabolásához minta alapján:

[link]


Kis segítség:

[link]

(végén látszik, hogyan lehet az Igazítás és elrendezés résznél pár klikkeléssel összekeverni objektumokat)

2020. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:

@11:29:

Na, kolléga, most pirulhatnék, de nem csoda, ha nem jöttem rá, még a részletes útmutató alapján is csak üggyel-bajjal tudtam megcsinálni. Hogy aztán a gyenge gépemnek is lehetett-e benne szerepe, vagy csak a figyelmetlenségemnek, arra nem mernék tippelni, de most már többször is sikerült. Köszönöm a módszert, ami persze ezerszer könnyebb, mint amit én műveltem, és amit ezután pláne nem fogok elmesélni...

2020. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:

@tabaki:

Csak szerencsém volt, hogy a Google keresőben megtaláltam a linkeket.

A képes útmutató is eléggé összecsapott lett, de azért örülök, hogy sikerült végigcsinálni.


Ha megvan a puzzle minta, akkor elvileg három művelet: a kép és a minta objektumokat útvonal típusra kell alakítani és (a kijelölés után) jöhet a felosztás.

Nekem a puzzle minta átalakítása nem ment könnyen, - vagyis elsőre könnyen sikerült, - csak amikor az útmutató készítéséhez újra akartam csinálni, akkor valamiért többször kellett az átalakítását elvégezni.


Az útmutatóid nagyon hasznosak számomra!

2020. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

@CspCsj:


„Nekem a puzzle minta átalakítása...”

Aha, ez az, többször én is utólag vettem csak észre, hogy hoppá, ez még mindig csoport, ahelyett, hogy összevonódott volna. Emiatt aztán furcsa dolgok történtek a felosztásnál, míg rá nem kaptam, hogy fél szemmel mindig az állapotsort figyeljem.


„Az útmutatóid...”

Köszönöm szépen, ez igazán jólesett, kivált, hogy néha azok sem reagálnak rájuk, akiknek a kedvéért pepecselek velük.


Ami meg a te „összecsapott” magyarázó ábrádat illeti, az önbecsülésem érdekében inkább hadd ne próbáljam elképzelni, milyen az, amikor az efféle könnyed ujjgyakorlatok helyett a markodba köpsz, és amúgy istenigazában megfogod a munka végét...

2020. okt. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CspCsj ***** válasza:

A kérdező szólt, hogy nem mindig jön össze elsőre az átalakítás, - így újra átnézve kicsit pontosítok a későbbi felhasználóknak.

(a puzzle átalakításánál van csak változás)


- Kép átalakítása: kép kijelölése > Objektum menü > Minta > Objektumok átalakítása mintává

- Puzzle generálása: Kiterjesztések menü > Megjelenítés > Lasercut Jigsaw > Szélesség-Magasság értéke legyen a képpel egyező és a How many pieces mezők adják a darabszámot > Alkalmazás > Bezárás

- Puzzle átalakítása: puzzle minta kijelölése > Objektum menü > Csoport szétbontása (ezt kétszer csináld meg!) > Útvonal menü > Összevonás

- Kép darabolása: kép + puzzle minta egymásra helyezése és kijelölése > Útvonal menü > Felosztás


Így mindig működik, - de átalakításkor néha "összeragadnak" a puzzle egyes darabjai és nagyobb darabok készülnek - ilyenkor egy új puzzle minta generálás segíthet, végső esetben változtatni picit a darabszámon.

2020. okt. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók!


Tegnap CspCsj hathatós, kiváló és érthető útmutatása alapján sikerült a kérdésemben feltett feladatot megoldani! Nagyon köszönöm mindannyiótoknak a segítő válaszaitokat, sokat tanultam a javasolt megoldásokból!

2020. okt. 4. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!