Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A szupermarketben vásárolt...

A szupermarketben vásárolt iTunes ajándékkártya mobiltelefon feltöltésének céljából más számára valós lehet, vagy visszaélés, csalás áldozata lennék, ha megtenném?

Figyelt kérdés

Az egyik social media oldalon írt nekem egy sármos férfi, aki új profillal rendelkezett. Rendkívül gálánsan fogalmaz, értelmesen és választékosan. Kérte, hogy Hangouts-on folytassuk a beszélgetést, mert törli magát az oldalról. Azóta küldtünk egymásnak képeket (én Németo-ban lakom), udvarias mederben a beszélgetések blablabla. A sztorija: 10 éve meghalt feleség, most pedig társkeresés a célja, 12 éves fiát hátrahagyva az USA-ban (aki egy bentlakásos suliba jár, de nem tudom milyen rokonok élnek még ott, ha élnek egyáltalán), 5 éve pedig Izraelben (Eilat) háborús övezetben általános sebész. Udvarlás ezerrel. Hangouts-on két telefonhívás, melyek során rendkívül rossz volt a hívás minőség, sokszor akadozott. Célja feleség, és a gyermekének anya találás. De egy hét után szerelmi vallomás.

Ma pedig megkért egy szívességre. Arra hivatkozva, hogy rendkívül gyenge a jel és nehezen tud kommunikálni, a fiával szeretne kapcsolatba lépni. Az ajándékkártya kérésről még annyi: megpróbálta felhívni az iskoláját, de a rossz hívásminőség miatt nem sikerült, és amúgy neki és nekem is jó lenne a használat. S ugye háborús övezetben van, A kártyát szupermarketben lehet vásárolni. Küldött a 100 dolláros kártyáról egy képet, hogy ilyet kell keresni az üzletben, melyet általában az Iphone-okhoz használnak. Ő nem tudja megvásárolni, mert háborús övezetben nem tudja beszerezni. Folyamatos veszélyben van az élete, és csak Isten segíthet nekik, és folyamatos jó jelre van szükségük, ha esetleg bármikor szükséghelyzet lenne elérni központot. Kételyeim vannak: 1. 5 éve ott él elvileg, akkor eddig nem tudott venni, vagy hogy volt? 2. A fia iskoláját biztosan más módon is el lehetne érni, mondjuk rokonok intézhetnék, vagy akárni. 3. Miért függ a jel a az ajándékkártya feltöltésétől? 4. Egy háború során miért éppen egy általános sebésznek kellene gondoskodnia a központ elérhetőségéről? Hogy lehet, hogy nem a katonaság intézi az ilyesmit...? 6. Hogy működik ez az ajándékkártya?



#iTunes #csalás #ajándékkártya #iTunes ajándékkártya #iTunes cheat
2020. okt. 5. 02:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah, és még annyit, hogy hatalmas terjedelmű levelezésünk van a Hangoutson. Ha ez csalás, komolyan 100 dollárért ekkora erőfeszítés? Vagy lenne még egyre komolyabb kérés is a jövőben a tarsolyában? Mellesleg törölte magát arról az oldalról, ahol megismerkedtünk. És angol nyelven történik a kommunikáció, tökéletes angolsággal részéről.
2020. okt. 5. 02:38
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezek ebből élnek, és nem csak 1 embernek írnak, hanem rengetegnek. Aztán ha egyet egyet sikerül bepalizni, megvan a fizetés.

A legjobb amit tenni tudsz, hogy minél több idejét rabolod el, aztán a végén csak nem fogsz venni nekik semmit.

2020. okt. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. Vajon más is járt így már? Akinek van tapasztalata, várom a visszajelzést okvetlenül! Nincs rá esély, hogy igazat beszél? S a mai napon kérte ezt a szívességet, többször pendítve, hogy lehetne húzni az idejét?? Hisz nem mondhatom, hogy ma nem megyek üzletbe, mikor minden nap járok...
2020. okt. 5. 10:19
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne őt lenyomozni? Bármi módon???
2020. okt. 5. 10:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe, hogy iTunes gift card scam
2020. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Beszélj vele mikrofonon is, már ha bele megy. Ha egy hét után szerelmet vall, akkor csak beszélni kellene telefonon is. Aztán kiderül, hogy full afrikai vagy indiai akcentusa van.
2020. okt. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mint írtam beszéltünk már kétszer Hangouts-on. Nem tapasztaltam semmi furcsát. Rákerestem már tegnap, pont ezért tettem fel a kérdést. Nehéz dönteni mivel van dolgom, nagy a tét. Mivel lehet időt húzni...??? És nem lehet IP alapján keresni? Vagy valami tipp?? Hogy lehet őket lebuktatni?
2020. okt. 5. 10:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Munkájáról is kérdezhetsz, milyen indikációja van egy nativ hasi rtg felvételnek, billroth 1-2, roux en y, belek adhéziójának kiküszöbölése, forest klasszifikáció, hasfal rétegei, mathieu fogó, tűgörbületek, egy hasi sebésznek ezeket kenni vágni kell.
2020. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehetőleg elő szóban, hogy ne legyen ideje guglizgatni se.
2020. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát egy tudvalevően laikus nem valószínű, hogy kérdezne ezekről, ez nagyon furcsa lenne. Hello, milyen volt a napod? Beszéljünk a hasi erekről :)
2020. okt. 5. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!