Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan hangkártya,...

Létezik-e olyan hangkártya, vagy erősítő PC-hez, amely egyszerre képes kezelni egy fejhallgatót és egy hangszórót?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy oldom meg, hogy a számítógép első 3,5mm-es jack bemenetébe dugom a fejhallgatót és a hátulsóba a hangszórót. Ezeket tudom váltogatni windowsban, nincs is ezzel gond, azonban szeretnék fejleszteni a hangzáson, hiszen mind a kettő eszközöm felső-közép kategóriás. Hallottam jack elosztóról de azzal elméletileg romlik a hangminőség, illetve a hangkártyák jelentős része csak fejhallgatót/fejhallgatókat képes kezelni. Tudnátok ajánlani valamit?

2020. okt. 11. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármelyik integrált audiovezérlő kb. képes erre. Na jó, kicsit túlzok, a régebbi cuccok nem tudom tudnak-e ilyet, de a modernebb, legalább 2016-os lapok integrált vezérlői biztosan tudnak ilyet saját tapasztalat alapján. Nyisd meg az illesztőprogramot, ott tudod beállítani.

Realtek integráltak esetén jobb felső sarokban fogaskerékre klikk, ott találsz Névjegy és Opció lehetőséget, az utóbbit (Opció) válaszd. A lejátszási eszköz bekezdésnél pedig válaszd a "Az első és hátsó kimeneti eszközöket egyszerre két különböző hangforrás lejátszására állítja" lehetőséget. Vagy keress ehhez hasonlót.

Így létrejön két kimeneti hangeszközöd, amik közül az egyik alapértelmezetté válik. Azt már ne kérdezd, hogyan lehet beállítani hogy melyik alkalmazás melyik kimeneti eszközt használja, annyit tudok csak, hogy az adott alkalmazáson belül ezt beállíthatod (ha van rá beállítási lehetőség). Például zenelejátszókban tutira van ilyen opció. A többinél, aminél nem definiálod külön melyik kimeneti eszközt használja, azok az alapértelmezettnek megjelöltet fogják használni. Ha ez pl. a hangszóró, akkor a hangszórót, az előlapra kötött fejhallgatóra meg nem fog menni hang ekkor.

2020. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Update: megvan. Fontos, ez a leírás csakis Win10-re vonatkozik, Win7-em nincs, nem is lesz, ott nem tudom hogyan működik, mert amúgy sosem próbáltam ki ezt a funkciót még, csak tudtam róla, hogy létezik.

Windows 10-es hangszóró ikonra jobb klikk (ne az illesztőprogram ikonjára kattints, hanem a Win10-es piktogramra) ---> Hangbeállítások megnyitása ---> Speciális hangbeállítások bekezdés alatt az "Alkalmazások hang- és eszközbeállításai" lehetőség ---> Itt is vagy. Itt kilistázza az éppen megnyitott alkalmazásokat, illetve hogy ezek melyik kimeneti/bemeneti hangeszközöket használják, meg kilistázza még a fő (általános) hangerő beállítást is.

Mindezek alapján képesnek kéne lenned használni kettő hangszórót/fejhallgatót/akármit és meghatározni, hogy melyik alkalmazás melyiken játssza le a hangot.

2020. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod hogy egyszerre szóljon mindkettő, akkor csak úgy tudod megoldani, ha egy hangkimenetre csatlakoztatod őket.
2020. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit én írtam, úgy megadhatod, hogy egyszerre szóljon mindkettő. Ha akarod, minden alkalmazást ugyanarra a kimeneti eszközre állíthatsz ami kicsit macera, mivel külön be kell állítgatni minden alkalmazásnál ezt, de a végeredmény ugyanaz. Minden fog szólni a fejhallgatón és a hangszórón is.
2020. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!