Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sötét háttéren fehér foltok?

Peti0372 kérdése:

Sötét háttéren fehér foltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap megérkezett a monitorom.(AOC C27G1) Sötét háttéren vagy ha a játékokban van sötét akkor erőteljes fehér foltok láthatók. Azt szeretném kérdezni hogy ez beállítással eltüntethető? Vagy esetleg a monitornak a hibája? Mi a teendő ilyenkor? Sajnos nem értek hozzá. Segítségeket előre is köszönöm!
2020. okt. 21. 05:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindig ugyanott, futó progitól függetlenül? Pl. fekete háttérrel az asztalon is?

Ha igen, és garis, akkor érdemes lenne cseréltetni.

2020. okt. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem fekete háttérrel is. Ott is látható ez a felhősödés vagy hogyan szokták nevezni.. Akkor ebből szervíz lesz? Garancia az van rá. Tegnap vásároltam újonnan.
2020. okt. 21. 07:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Fényképet tudsz róla esetleg linkelni?


Back light bleeding tud hasonlót produkálni, ha a monitor széléről indul. Vagy a monitor közepén is van?

2020. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most dolgozom. Ha esetleg hazaérek csinálok képet.Őszinten, nem emlékszem hogy a monitor közepén is lenne-e. Úgy rémlik hogy ott nincs. Ahol biztosra tudom hogy van az körbe a szélén. Kisebb nagyobb foltokban.
2020. okt. 21. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ez gyanúsan BLB.

Az a helyzet, hogy tökéletes panel nincs. A most divatos vékony kávás monitoroknál pedig még látványosabban előjön ez a hiba. Visszaküldheted, aztán rendelhetsz egy másikat, de sajnos semmi garancia nincs arra, hogy abban jobb lesz-e ez a helyzet vagy ne adj isten még rosszabb.

Neked kell eldöntened, hogy mennyire zavar ez, megér-e egy másik rendelését.

2020. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a szélén van akkor ez jó esélyel backlight bleed lesz.

[link]

Ilyen?

Olcsó monitoroknál rávágják, hogy ez ezt a minőséget tudja, vegyél drágábbat.

De azért egy 80ezres monitornak nem kellene ilyennek lennie.

Egyébként technológiai sajátosság, otthon nem nagyon tudsz vele mit kezdeni.

2020. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Igen ehez hasonló. Annyi különbséggel hogy nem csak a sarkoknal van ilyen folt hanem a szélein is. Elég szomorú. Kinek mi az olcsó és a draga monitor.. Akkor ezzel együtt kell élni. Ha vissza küldeném nagy valószínűséggel ugyan ilyent kapnék.
2020. okt. 21. 10:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem ami segített kicsit, hogy körmömmel a panel és a borítás közé nyúltam, és kicsit kifelé feszgettem a műanyagot. Erre enyhült kicsit, így kis papírlapot csúsztattam oda, ami jobban eloszlatta a terhelés azon a részen.

Nem biztos hogy segíteni fog neked, de egy próbát megérhet.

2020. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Gondolkoztam és arra jutottam hogy ha már ennyi pénzt kiadtam érte ne legyen foltos a sötét képernyő. A véleményeteket szeretném kérni. Szerintetek melyik a jobb választás? 2 kiszemelt is van. Acer Nitro VG270bmiix. hagyományos kijelzős, annyi hogy ez 75 Hz-s.

A másik pedig. Acer ED270RPbiipx. Ez ívelt kijelzős és 165 Hz-s.

Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Valamint szerintetek ezeken is előfordulhat hogy foltos lesz a képernyő? Válaszokat és az eddigi segítségeket köszönöm!

2020. okt. 22. 07:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. Visszaküldtem a monitort, nagy nehezen visszakaptam a pénzemet is. A 13 napon írtam nekik egy emailt hogy mikorra várható a visszautalás, erre nem érkezett válasz. Az utolsó nap írtam nekik a cheatben. (Telefonon nem lehetett elérni őket.) Azt a választ kaptam hogy valami hiba történt, pár napon bennül átutalják a pénzt. Ezt persze nem hagytam. Nekem is 14 napon belül kellett visszaküldenem a monitort! Egy kis okoskodás után még aznap a számlámon volt a pénzem...Nevetségesek ezek a webáruházak.. A minap rendeltem egy másik monitort. Hatalmas leárazás volt és ott találtam rá.ASUS TUF VG27BQ. 50-pár százalékos leárazásban szerintem nagyon jó vétel volt. Sokan ajánlották a Tn-panelt hogy azokkal nem fordul elő ez a sötét hátéren fehér foltok.. viszont a betekintési szöge az rosszabb..
2020. nov. 15. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!