Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért írja ezt a Visual...

Miért írja ezt a Visual Studio? (kezdő vagyok, nem GYP-s (legalábbis remélem)

Figyelt kérdés

Telepítettem a Visual Studiot (C++-hoz) és nem tudtam nekikezdeni a programozáshoz, mert az új projekthez sablonokat akart. Eddig csak a PyCharm-ot használtam, szóval nem tudtam hova tenni ezt a kérést, de kiírta, hogy telepítsek more tools-t és a feature-öket, szóval telepítettem... Beállítottam, hogy C++ nyelven szeretnék Windows-os környezetben "Console project types"-okat programozni... Szépen sorba ki van írva, hogy "Empty project", "Console App"; "Windows Destop Wizard" stb, stb... Az üres projektre kattintok. Megnevezem a projektet, és automatice ugyanazt a nevet adja a sollutionnek (aminek a szerepe homályos) is. Elmentem x helyre. Rákkattintok a "create"-re.


Aszondom neki, hogy szeretnék egy új fájlt, méghozzá egy C++ (.cpp) fájlt, és megnyitom. Írok oda egy szép C++ kódot:


#include <iostream>


using namespace std;


int main ()

{

cout <<"Hello world!"<< endl;

return 0;

}


...és amikor le akarom futtatni aszongya, hogy:



"Unable to start program.

*fájl helye*\*projektnév mappája*\debug\projektnév.exe

A rendszer nem találja a megadott fájlt."


Azért említettem a a PyCharm-ot, mert ott ilyen egyszerűen nem volt. Csináltam egy új PY fájlt, írtam a kódot, mentettem xy mappába, ha akartam futtattam, bezártam, később újra megnyitottam PyCharmmal és ugyanúgy működött. Nem kellett hozzá semmilyen "alapfájl", hogy programozzak. Felmegyek a világhálóra és írják nekem, hogy ha én .exe fájlt akarok létrehozni ahhoz bizony nekem programoznom kell. Aztán meg úgy érzem magam, mint akinek le kéne modelleznie a tyúk vs tojás dilemmáját.


Röviden és tömören: Miért nem fut le a Halloworld és mit tudok tenni annak érdekében, hogy ez - és a többi kód következetesen a jövőben - lefusson?



2020. okt. 21. 16:45
 1/6 A kérdező kommentje:
*természetesen a kód tabulátorozva van, csak valamiért nem másolta be jól
2020. okt. 21. 16:49
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
A C++ fordított nyelv, kell neki egy Build -> Build solution. Utána Debug -> Start Debugging, ha debugolni szeretnéd vagy Start Without Debugging, ha csak a futását ellenőriznéd.
2020. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Első körben válaszd a consol app-ot, azt nézd meg fut-e.
2020. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően két fajta megvalósítása van a programozási nyelveknek: értelmezett és fordított. Az értelmezett nyelveknél (pl. Visual Basic, Python) amikor futtatod, az értelmező sorról sorra értelmezi, és végrehajtja a kódot. Fordított nyelveknél pedig a fordító először az egészet "átalakítja" a gép számára értelmezhető, futtatható formátumba (Windows alatt .exe), majd ezt indítja el, amihez már nem kell maga a fordító.

(Meg persze vannak még más, pontosabban "a kettő közötti" technikák, de ebbe szerintem most ne menjünk bele. ;) )

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is, és általában az alkalmazási területtől függ, hogy melyik az előnyösebb. Mondjuk ha egy szoftvert árusítani szeretnék, akkor nyilván előnytelen egy értelmezett nyelvet használni, már csak azért is, mert ahhoz ki kell adnod a forráskódot. (Van még jópár különbség, de most nem akarok kisregényt írni, ha érdekel, úgyis utánanézel.)


A hiba meg: elég egyértelmű, nem találja azt a futtatható fájlt, amit a fordításai folyamat végén el akarna indítani. Vagy azért, mert tényleg nem létezik, vagy azért, mert valami okból elérhetetlen. És miért nem létezik? Pont azért, mert még nem hoztad létre. Ahogy #1 is írja, előbb le kell fordítani, mert ha csak futtatni akarod, akkor még nincs, ami lefusson.

2020. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
A sablonok rendszere pedig egyáltalán nem egy ördöngős dolog. Sőt, kifejezetten hasznos. Eldöntöd, hogy te most konzolos, vagy ablakos alkalmazást akarsz-e, és annak megfelelően választasz. (Meg a későbbiekben a többi sablon is érdekes lehet majd, de egyelőre csak ez a kettő.)
2020. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
18%
Szvsz ne üres projektet hozz létre, hanem inkább válaszd a Console App-ot. Ez létrehozza a solutionnek a szükséges könyvtárszerkezetet...
2020. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!