Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most linux van a laptopomon,...

Most linux van a laptopomon, van mód arra, hogy mellé egy windows-t is fel tegyek?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy ha windows van a gépeden akkor a linuxot feltelepítheted úgy, hogy a "Linux telepítése Windows rendszer mellé" opciót választod és úgy nem lesz baja, de hasonlóképp megoldható windows-al is? Nem akarom újratelepíteni, csak néhány programra van szükségem ami csak windows-on elérhető és alternatívát nem vagyok hajlandó használni. Valami ötlet?
2020. okt. 26. 16:56
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

[link]

De virtuális gépre is feltelepítheted a Windowst.

2020. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Virtuális gép, vagy teszel bele egy második meghajtót (az optikai meghajtó helyére) és arra telepíted.
2020. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Virtuális géppel az a probléma hogy akkor a két rendszer együtt futna, azaz sz.rrá laggolna az amelyik virtuálisan fut.

Hogyha egy második meghajtót teszek bele akkor azt amin a linux van ki kellene szedni, egyébként megkúrja a grub-ot az a buzeráns fostaliga. Kicsit már triggered vagyok ettől a szartól, a hivatalos oldalukról szedtem le a telepítő ISO-t, erre, telepítés közben megszólalt ez a hulladék hogy "Hiba történt a telepítés során" és leállt, üresen hagyva a már formázott meghajtót. Aztán lett rátéve egy linux hogy legalább b..szni tudjak már valamit a munkámmal, ennek már 1 hónapja, de nem tudok kivételezni amiatt a néhány gyökér program miatt amit csak arra a hulladék rendszerre csináltak meg.

Lehet megfogadom a tanácsod és kiszedem a hdd-t, aztán optikai helyére teszek egy új ssd-t meg egy ssd bay-t. Mondjuk ez nem lenne rossz megoldás:


[link]


Köszi a válaszokat!

Rozsdát a Windowsra!

2020. okt. 26. 17:17
 4/10 Argloss ***** válasza:
100%
Nem muszáj második meghajtó. Leválasztasz egy kellő méretű partíciót, felrakod rá a Windows-t, aztán újrarakod a grubot és ha jól csináltad, akkor vígan fog működni mindkettő.
2020. okt. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát ez eddig tök menő, beizzítom a telepítőt pendrive-ról, és azt mondja nem ismeri fel az illesztőprogramot a merevlemezhez, meg hogy válasszam ki a telepítőről az illesztőprogramot ami hozzá való, nem látja a HDD-met amin a linux van, ha meg innen indítom el pl wine-nal, akkor azt mondja hogy "hátilyetnemlehethülyegyerek" :D Eszem f.om megáll komolyan xD
2020. okt. 27. 10:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Na, 8. Újratelepítés, ujraformázás, újraírás, újraletöltés után ezt a hibakódot kapom Windows telepítés közben folyamatosan: "0x80070570", majd visszavon mindent és ennyi.
2020. okt. 27. 11:56
 7/10 Argloss ***** válasza:

A Linuxos fájlrendszereket maximum törölni tudja a Windows telepítő, szóval linuxból lehetett volna egy NTFS partíciót csinálni a Windowsnak. (pl. gparted jó erre)


Hiányzó, vagy sérült fájl. Használj másik pendrive-ot, vagy próbálkozz meg egy másik számítógépről elkészíteni a telepítőt. Lehet esetleg egy memóriatesztet is nézni, ha már nagyon elkeseredett a helyzet.

2020. okt. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na,amit csináltam ma:


Vettem egy új pendrive-ot.

Letöltöttem és rairattam a hivatalos win10 iso-t.

Vettem egy új SSD-t, átnézettem,hogy biztos ne legyen hibás.

A RAM-okat is leteszteltettem egy ismerősömnél, hogy biztos nincs-e valami hiba bennük.


Amit elértem:


"Windows can not install required files. The file blablablabla.error code: 0x80070570."

"Google barátunk" nem adott megoldást, csak egy ticketet,ahol egy vásárló 2018-ból ugyanezt a hibát kapta és felháborodott a supporton.


Kérdem én,mi a jó isten hugyos f.át tudok még csinálni ezzel? Kapjak agyvérzést hogy ez a hulladék windows10 rá menjen, mert szükségem van pár programra?

2020. okt. 28. 15:54
 9/10 Argloss ***** válasza:

Windows Media Creation Tool-al csinálod a telepítős pendrive-ot, vagy valami egyéb programmal?

Mindig ugyanazon a gépen próbálod meg elkészíteni a telepítőt?

Vírusirtó esetleg belepiszkálhat a dolgokba?

BIOS-ban esetleg IDE módba lehet állítva a háttértár?


Ha nem megy, akkor be kell vinni egy számtech boltba és néhány papírért cserébe megcsinálják neked.

2020. okt. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Windows Media Creation Tool-al csinálod a telepítős pendrive-ot, vagy valami egyéb programmal?

- nem tudtam h létezik ilyen win.media.crea.tool, egyébként legtöbbször rufus, hozzá hasonló nagy "community" hátterű programok.


Mindig ugyanazon a gépen próbálod meg elkészíteni a telepítőt?

- nem. Eleinte azt írtam, letöltöttem, ráírtam, stb, az utolsó válaszban azt,hogy ráirattattam.


Vírusirtó esetleg belepiszkálhat a dolgokba?

- mármint hol?xD a teljesen formázott merevlemezen? Vagy a telepítőn? Egyébként valószínűtlen,mert legalább 20 éve nem használ senki vírusirtót. Nincs rá szükség,van beépített védelem ami ha nem lenne "megfelelő", akkor nem is lenne. Plusz eddig sosem volt baj semmivel se, most,hogy itt ez a "pandemic" megmarhul minden...


BIOS-ban esetleg IDE módba lehet állítva a háttértár?

- nem tudom ez mit takar, de Legacy és UEFI, és azokon belül is a "uefi first, legacy first", mindegyik variációval ki lett próbálva. Linux problémamentesen felmegy,fut. A windows, a "fájlok előkészítése" (második) sornál kb 14% után megáll és a fenti hibát írja ki. Minden át lett nézetve,kezdem úgy érezni,ez a windows f.szságaihoz tartozik mostmár.

2020. okt. 29. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!