Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Grafikai programot lehet...

Grafikai programot lehet használni rajzolásra egérrel, vagy teljesen kizárt?

Figyelt kérdés

Nyilván csak olyan dolgokra gondolok, amihez elég egy egér tehát pl. geometriai alakzatok, ilyesmi, nem tudom. GIMP, Krita, Inkscape, ilyesmire gondoltam. Tudom, hogy az Inkscape vektoros.

Ha tetszik a dolog, majd veszek egy Wacom(-szerű) táblát.


2020. okt. 29. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, persze. Miért ne lehetne?
2020. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Életedben nem használtál még egeret?
2020. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De, volt már a kezemben :) Úgy értettem, hogy mennyire van hátrányban (ha egyáltalán) az, aki bizonyos feladatokhoz egeret használ.
2020. okt. 29. 19:13
 4/12 tabaki ***** válasza:
A jobb grafikai programok mind meg vannak támogatva olyan funkciókkal (igen, a Gimp és a Krita is), amelyek az egérrel kiküzdött képen is meg tudják adni a könnyed rajz hatását – ilyen például a bizonytalan vonalak kiegyengetése, az ecsetdinamika emulálása, a segédgörbék használata. Ami az Inkscape-et illeti, a magam részéről éppenhogy sokkal kényelmesebbnek találom az egérrel való kezelését, mint rajztáblával. Persze, ez alighanem gyakorlat kérdése, meg aztán én nem is nagyon szoktam vele olyasmit szerkeszteni, ami igényelné a szabadkézi rajzot. Inkább az a jellemző, hogy Gimpben fölvázolom táblával, aztán Inkscape-ben vektorizálva már csak öregurasan egerezgetek rajta, amíg jónak nem találom.
2020. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de nagyon szar egérrel rajzolni. Kis korrekciókat lehet azzal is csinálni, vektor jellegű dologgal, például a Gimp útvonal és szabad kijelölés eszközével is el lehet boldogulni, de leszopod magad, mire egy raster képet összeegerészel. Nagyon pontatlan és egy egyszerű lendületes vonalat sem egyszerű meghúzni, pláne kettőt összekapcsolni.
2020. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tabaki ***** válasza:
A kolléga igazát nem tagadva annyit fűznék hozzá, hogy valamilyen szinten a szükségmegoldás is megoldás. Annak tehát semmi akadálya, hogy egyetlen egérrel fölfegyverkezve indulj a programok és a műfaj megismerésére. Akad a könnyed firkáláson kívül is tanulnivaló, aminek az alapján eldöntheted, hogy tetszik-e.
2020. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tabaki ***** válasza:

„Nyilván csak olyan dolgokra gondolok, amihez elég egy egér...”


Átkozott figyelmetlenség! Mivel a számomra egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy az egér csak geometriai alakzatok rajzolására lenne alkalmas, nem vettem észre, hogy te éppen ezt akarod csinálni, és úgy látszik, tudat alatt nyomban helyesbítettem is a kérdést, ilyesformán: „Nyilván NEM csak olyan dolgokra gondolok...”

A probléma ezek szerint csak annyi, hogy a felsoroltak közül melyik a leginkább megfelelő? Egyértelműen az Inkscape. Egyrészt néhány egyszerűbb alakzat eleve bele van építve, másrészt a mértani szerkesztésekhez nagyon hasonló módon dolgozhatsz vele, harmadrészt korlátlanul igazgathatod benne a vonalakat, negyedrészt a pontok vagy alakzatok koordinátáit számértékekkel megadva tökéletesen precízzé teheted a munkádat, ötödrészt utólag is tetszés szerint változtathatod a színeket, vonalvastagságokat, forgathatod el az ábrát, stb., hatodrészt minőségromlás nélkül akármekkorára növelheted vagy csökkentheted a méretet, hetedrészt egérrel is kifejezetten kényelmes a használata, nyolcadrészt...

2020. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy értelmezted ezt a mondatot, én arra céloztam, hogy tisztában vagyok az egérrel történő rajzolás korlátaival, ezért nem gondolom, hogy mindenben helyettesíthetne egy tollat. Mindenesetre köszönöm a hasznos válaszokat, akkor megismerkedem az Inkscape-pel.
2020. okt. 29. 23:35
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Ha (még) nem akarsz rajztáblát venni, javaslom, használd a telefonodat vagy tabletedet rajztáblaként. Az sem lesz tökéletes, de egy egérnél azért jobb. Vannak kifejezetten művészeti célokra alkalmazások, én Linuxon a Networktablet nevűt használtam, amivel számítógéphez csatolt digitális rajztáblaként működik a tablet vagy telefon. Így tudsz rajzolni ujjal vagy tollal.

2020. okt. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, van egy (egyelőre) Windows-os tabletem, majd körülnézek.
2020. okt. 30. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!