Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 300 dpi nyomdai PDF az mennyi...

Pszicho88 kérdése:

300 dpi nyomdai PDF az mennyi pixel legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék nyomtattatni pár darab egyedi készítésű kártyát, amit photoshopban készítettem. Az volt az egyik elvárás, hogy 300 dpi -s kép legyen. Nem igazán értem, hogy ezt hány pixeles munkalapra csináljam a photoshopban.



[link]


Vajon egy nyomdában melyik a jó méret?

Gondolom ott nem lényeg az A4-es méret, mert nagyobb lapokat nyomtatnak.

Ezek voltak a feltételek.


Kompozit Adobe PDF file formátum, CMYK színnnel

2. – A fontok legyenek beágyazva a pdf-be

3. – Oldalanként minimum 3-3 mm kifutó

4. – Lehetőleg ne legyen ICC beágyazva a pdf-be

5. – A nyomdakész anyagban lévő képek paraméterei : 300 dpi, CMYK, TIFF, tömörítésként ne használjon JPG-et.

6. – A több oldalas nyomdai anyagokat oldalanként kérjük, nem oldalpárban, a kilövést mi készítjük.



Köszönöm előre is.



2020. nov. 13. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
300
2020. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi 300?

A 300 dpi az 1000 pixel fölött van.

2020. nov. 13. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
300 DPI az 300 pont / inch. Megnézed mekkora a kártya hány mm x hány mm. A mm értéket elosztod 25,4 ekkor megkapod inchben. Pl. Egy A4-es lap 210x297 + 3mm kifutóval: 216x303mm -> 8,50 in x 11,93 in. Ezt kell felszorozni 300-al: 2551 képpont x 3579 képpont kell legyen legalább a képed mérete.
2020. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

De ez magabájtban igen sokra fog kijönni.

Már egy üres lap is sok mega.

Szerettem volna neten átküldeni a dokumentumot.

Kész agyrém ez az egész.

Ők meg nem segítenek, csak ha 20 ezret fizetek, akkor megcsinálják azt a pár átszerkesztést.

Miért fizetnék 20at ha maga a dokumentum nyomtatása 7-8 ezerre jön ki? 3x12 lapról beszélünk+ a hátlap.


Kifutót sem értem hogy milyen programmal lehet állítani.

Igazából megvannak a képek keretei. Minek kifutó?

Van egy kereten kívüli szögletes keret, ami minden képnél ugyanaz és más is a színe, mint az alap háttéré.

Nem fogok olyan méretre igazítani, ahogy őnagyságuk kívánja.

Ezért fizetek, hogy én adjam meg a képeim méretét és a hozzájuk tartozó keretet. Szivatás, lehúzás, mert nekik nem éri meg 8-13 ezer forintért dolgozni. Nehogy már azt is én találjam ki, hogy milyen arányú a lekerekítés és úgy toljam be nekik a képet.


945x709 lett a 300 dpi-s kép, amire 6 kártya lapot raktam

a másik 6 -ot egy ugyanolyanra

Minden egy síkban van, egyenletesen lehet vágni.

x és y tengelyhez igazítva minden



Oké, hogy segítség kell tőlük, de ne 20 ezer forintért segítsenek.....

Ha felbasznak bemegyek és kinyomtattatom egy sima papírnyomdában pár száz forintért és kivágom magamnak.

2020. nov. 13. 22:30
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké, asszem megvan, mi volt a hiba.


105x148 kell nekem, ami A6-os papír

1240x1748 pixel


Így már stimmel a dolog.

A nő is 2 oldalnyit hozott ki mikor árajánlatot adott.

A nehezítést ott követte el, hogy nem írta bele A6-os lapról van szó, amivel én is könnyebben dolgozok.


Már csak azt a kifutót kell valahogy rászerkesztenem.

Valakinek van ötlete melyik programmal lehet?

2020. nov. 13. 23:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik programmmal, ennyivel nagyobbra állítod a lapméretet. És máris megvan.
2020. nov. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megvan, ez igaz.

Nem értem a Photoshop miért gondolkodik fél percet minden x és y tengelyen való elmozdításnál.

Így nem lehet vele dolgozni.

Behúztam a munkafüzetbe a Tif fájlokat, amik ugye tartalmazzák a rétegeket is, mert kellhet nekik és ez eléggé belassította a dolgot.


Van erre valami gyors módszer, erre a kép egymás mellé pakolgatásra és hogy egymástól bizonyos távra tegye a képeket?

Köszönöm.

2020. nov. 14. 00:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a Soda PDF -et és ebben van olyan amit szeretnék, csak meg kell tanulnom használni.
2020. nov. 14. 01:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Már csak a Kompozit Adobe PDF file formátum, CMYK színnnel -ezt kéne megtalálnom.
2020. nov. 14. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!