Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a monitorommal??...

Mi történt a monitorommal?? Samsung SyncMaster 245 monitor

Figyelt kérdés

A monitort kb 7 hónapja vettem hardveraprón egy igen kedves embertől nagyon jó áron akinek (jelenleg 98 pozítiv és semmi negatív értékelése sincs), szóval nem volt baj a termékkel amikor megvettem és az eladó sem hibás, viszont a használat folyamán történtek dolgok vele és gondolkoztam már sokat mi is történt vele.. Netán letört benne valami vagy kisült esetleg?! A letörés alatt azt értem hogy van 2 macskánk és 2 cicánk akkoriban még csak 2 macskánk volt és abból az egyik feljárt és rajta aludt, de mivel lapos monitor így volt hogy elaludt és megcsúszott én meg le akartam venni róla és amikor levettem akkor láttam hogy mint ha a macska szétpattintotta volna a monitor külső házát és én meg megpróbáltam össze pattintani és roppant valami benne.. Kb nyáron volt, akkor kezdődött ez.. Akkoriban még csak fél perces villogás volt, mostmár 10 perc, sőt a mai nap 31 perc volt mire abba hagyta.. A monitor addig villog amíg be nem melegszik.. Tehát tilos kikapcsolnom a monitort ha elmegyek a géptől és a gépet úgy hagyom, tilos képernyő-kikapcsolási módot raknom a gépre és tilos igazából kikapcsolni a gépet is mert akkor kihül és kezdhetem újra a bemelegítést -.-"

Nem tudom hogy valami biztosíték ment e ki benne vagy amikor "össze akartam pattintani" akkor tört le benne valami.. El akarom vinni szerelőhöz csak gondoltam előbb megkérdezem itt is hátha valaki tudja mi lehet a baja :D

Válaszokat előre is köszönöm :)



2020. nov. 24. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztosíték nem, de kondenzátor már esélyes. Az produkál ilyet CCFL háttérvilágításnál, ha csak ez a gond akkor könnyen javítható.
2020. nov. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

1.: A számítógépek közelében nem tartunk se állatot (lásd fenn), se kisgyereket (mert az nem fél semmitől), sőt ha jót akarsz akkor nőt sem (mert az állandóan takarít)... :-)


2.: Tökmindegy, hogy kinek hány pozitív vagy negatív értékelése van egy oldalon, azzal hogy használt terméket veszel (bár a boltok polcain sem minden esetben vadiúj dolgok vannak) azzal felvállalod, hogy bizony nem igazán élhetsz reklamálással, garanciával, stb.


3.: Nem igazán érdemes semmit sem szervizeltetni, mert sokkal drágább lesz az egész, mintha vennél egy másikat. Ennek magyarázata nagyon egyszerű, a legtöbb helyen nem azok az emberek vannak, akik odavalók, magyarul nem értenek nagyon máshoz, csak a pénz (beszedéséhez és) elköltéséhez... :-)

2020. nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

Csatlakozom az első hozzászólóhoz.

Az ilyen hibajelenség jellemzi a kondenzátor problémákat. Olcsón és egyszerűen javítható.


De csak addig amíg a hibás kondik miatt nem lesz valami komolyabb problémája.

Úgyhogy ne használd, javíttasd meg sürgősen!

2020. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1#: Értem. Akkor holnap meg is keresem a TV/monitor szerelőt a közelben lakik és eddig nem volt rá panasz :D


2#: Sajnos én ezt nem tudom szabályozni mert ezek még a szekrénysor tetejére is feljárnak xDD

Gyerekem nincs még, de nagyjából tudom milyen mert van a környéken pár ismerösünk aki néha átjött a kisfiával/lányával és csak a gond volt velük xD

Nőt se tartok a közelben mert szingli vagyok szóval erre sincs probléma, a takarítást meg megoldom én magam :D

Egyébként nem szervízeltetni akartam hanem maszek(otthoni) szerelőhöz elvinni ahol javítattunk mindig ha valami TV/monitor tönkre ment.. Tudom hogy a szervízbe általába csak lehúznak, sajnos kiskoromban apám elég naív volt és mindig szervízbe vitt mindent ha elromlott és több tízezreket hagytunk ott és azzal jöttek hogy nem bírták megjavítani, de azért a terméket megtartották maguknak.. -.- xDD


3#: Értem, sajnos csak ez az egy monitorom van, így holnap tudom csak elvinni a szerelöhőz mert előre meg kell beszélnem vele az időpontot mert ritkán van otthon napközbe..


Köszi a válaszokat srácok :)

2020. nov. 24. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!