Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 és Windows 10...

Windows 7 és Windows 10 közötti meghajtó megosztás probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémával küzdök, hogy van egy számítógép, amin windows 7 van telepítve. Azon az egyik meghajtó meg van osztva. Adott egy másik, Windows 10es számítógép. Ezen a számítógépen a rendszergazda fiókonon kívül létre van hozva egy általános jogú felhasználó jelszó nélkül. Ebbe a fiókba bejelentzeve fel tudom venni a Windows 7en megosztott meghajtót. Kaptam egy feladatot, miszerint létre kellett hoznom a Windows 10es gépen egy jelszavas általános jogú felhasználót. Itt viszont nem engedi a Windows 7es gépen lévő megosztott meghajtót az istennek sem csatlakoztatni, mintha nem létezne. Mi lehet a probléma? Volt egy beállítás, amivel sikerült a meghajtót csatlakoztatni, de megnyitáskor a hozzáférést megtagatta, és kért, hogy kérjek a megosztó féltől rendszergazdai segítséget. A megosztott meghajtó mindenki számára elérhető, nincs külön beállítás a felhasználókra. Nem értem, hogy a jelszavas(amin nem működik) illetve a nem jelszavas általános jogú felhasználó között mi lehet a különbség, hogy nem engedi. Elnézést a bonyolult és hosszú megfogalmazásért, de képtelen vagyok rájönni mi a baj és nagyon bosszant.

2020. nov. 26. 21:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!