Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan gyorsíthatnám fel a...

Hogyan gyorsíthatnám fel a gépemet? Miért ilyen lassú? Adatok lent.

Figyelt kérdés

Szóval nagyon lassú a gépem. Volt vagy 3 hónapon át szervízben, mert egyszer csak teams-es óra közben behalt az egész. Akkor az eredeti i5 helyett beletettek elvileg egy i7-et, hogy gyorsabb legyen. Viszont továbbra is őrjítően lassú, folyamatosan ledob a wifiről, nincs net szerinte, miközben másik laptopokon simán jó az internet. A Sims 4 is bazira akad, pedig nem tűnik egy komoly játéknak. Illetve a battlefront 2 van még a gépen, néha azzal is játszok. Leírom a névjegyben szereplő adatokat. Amúgy nem értek a témához, úgyhogy kérlek érthetően, konyhanyelven írjátok le a tanácsokat.

Adatok:

Proci: Intel (R) Core (TM)i7-6500U CPU

2.50 GHz 2.60 GHz

Memó: 4GB (ebből 3,89 GB használható)Lehet ez a gond?

Rendszer típusa: 64 bites

Remélem tudtok majd segíteni ezek alapján.

Illetve egy olyan kérdésem lenne bármennyire is hangzik hülyén: itt a névjegyben látszik, hogy i7-es a proci, viszont nem lehet, hogy ezt manuálisan átírták a szervízben és csak lehúztak és tettek bele egy szart?

Előre is köszi a válaszokat, már sok mindennel próbbálkoztam youtuberől meg egyéb weboldalakról.

23l



2020. nov. 30. 16:30
 1/9 A kérdező kommentje:
*próbálkoztam
2020. nov. 30. 16:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel a cpuid.com-ról a CPU-Z programot és abból írd le a pontos típusokat (motherboard=alaplap, videó, RAM típus és társai)
2020. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, e szerint akkor nem vágtak át.
2020. nov. 30. 17:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bővíts 8gb Ramra meg ssd-t bele és szárnyalni fog.
2020. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, valószínű a vinyó haldoklik, rakass bele egy SSD-t. Meg a rendszerlemezen mindig legyen hely, már nem egyszer láttam olyat hogy semmi hely nem volt rajta, csoda hogy ment a gép...
2020. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát lehet az eredeti i5-öd jobb volt mint az i7 :D de nem sok az esély rá.

A videó kari is kérdéses számomra.

Amúgy +4 gb ram, win 10 64bit és 120-256 ssd legalább és sokat gyorsíthat rajta.

2020. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom meg, hogy bővíthető-e a Ram és hogy tehetek-e bele ssd-t? Úgy tudom nem minden gépnél lehet bővítgetni a dolgokat.
2020. nov. 30. 17:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg kérdés az, hogy megéri még rákölteni és akkor elviszi ezeket a játékokat akadás nélkül vagy beruházzak egy 300 körüli gamer laptopba, amin jól mennek a játékok és gondolom nem is lassú az internet, stb?
2020. nov. 30. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:
SSD-t kb mindegyikbe lehet, csak nem árt ha SATA 3-at bírja. Viszont a rendszert újra kell rakni. A memóriát meg nem tudom hány modul van benne, meg kell nézni mennyi megy bele az alaplapba. Pl ha csak két slot van a ramnak és most 2x2 GB van benne akkor értelemszerűen azok repülnek kifele. Ha nem akkor vegyél bele egy ugyanolyan négy gigás modult mint ami benne van.
2020. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!