Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A paypal-nak vagy magyar...

A paypal-nak vagy magyar telefonszáma?

Figyelt kérdés
a belépeshez meg kell adnom az sms kódot és az a +36 20 344 ....-es számról jött! felhívni nem tudtam őket!
2020. dec. 8. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem.

A Paypal az SMS-eket egy köztes szolgáltatón keresztül küldi.


Egyébként is: minek hívnád fel őket:

2020. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

csak infóért! mert ma küldtek sms hogy probléma merült fel és megoldás érdekében jelentkezzek be...meg hogy a szamla allapotának ellenőrzése érdekében jelentkezzek be!

gondoltam felhívom őket hátha elmagyarázzák mi a pontos szitu! de maga az sms kód megadása is erről jön!

2020. dec. 8. 21:54
 3/15 anonim ***** válasza:

"meg hogy a szamla allapotának ellenőrzése érdekében jelentkezzek be!"

A Paypal nem küld ilyen jellegű SMS-t.


"gondoltam felhívom őket hátha elmagyarázzák mi a pontos szitu!"

A Paypal egy amerikai cég, aminek Luxemburgban van egy európai központja.

Telefonos ügyfélszolgálatot - pláne magyar telefonszámon elérhetőt - nem működtet.

2020. dec. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
akkor ki küldte? meg akkor amikor be próbálok lépni miért ugyanarról a számról jön a belépéshez a megerősítő kód?
2020. dec. 8. 22:15
 5/15 anonim ***** válasza:

"akkor ki küldte?"

Passz.


"meg akkor amikor be próbálok lépni miért ugyanarról a számról jön a belépéshez a megerősítő kód?"

Mert ez - mint azt már mondtam - egy köztes szolgáltató, nem csak a Paypal használhatja.


De a Paypal nem küld olyan SMS-eket mely a belépésre szólít fel.

2020. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
mi az hogy nemcsak a paypal használhatja? akkor valakinek ugyan az a telefonszáma mint amiről a paypal küldi a kódokat! és ez az illető honnan tudhatja a telefonszámom és minek kérne ilyet tőlem?
2020. dec. 8. 22:23
 7/15 anonim ***** válasza:

"mi az hogy nemcsak a paypal használhatja?"

Az, hogy ez egy köztes szolgáltató (nem magánszemély), ami Internetről érkező üzeneteket küld tovább megadott telefonszámokra.


Ez nemzetközi cégeknek előnyös, akiknek nem kell minden országban az adott országban használatos telefonszolgáltatásra előfizetniük, ehhez hardvert venniük, stb...


"és ez az illető honnan tudhatja a telefonszámom és minek kérne ilyet tőlem?"

Valahol megadtad a telefonszámodat vagy okostelefonod van és egy nem megbízható forrásból származó alkalmazás megszerezte azt.


De utánanéztem:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

és úgy néz ki, hogy ez egy becsapós SMS. Ha az SMS-ben szereplő linkre kattintottál, és úgy értél el egy Paypalhoz hasonló oldalt, akkor onnan további adatokat tudnak összegyűjteni rólad.

2020. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

maga az sms-ben levő kódot írtam be a neten! a telóról nem szoktam belépni és nem is kattintok rá maga a link számra!

De honnan tudja hogy mikor akarok belépni a paypal-ba és hogyhogy elfogadja a paypal az "ő" általa küldött kódot belépéshez? én tökre nem értem!

2020. dec. 8. 22:38
 9/15 anonim ***** válasza:

#8: Ez egy becsapós SMS.


A lényege hogy a csaló a Paypal által is használt köztes szolgáltató telefonszámán keresztül küld egy SMS-t, hogy "valami probléma van a fiókjával, kérjük lépjen be ezen a linken keresztül".

Ha okostelefonod van, és az SMS-ben megadott linkre koppintasz, akkor a csaló oldalára kerülsz, aki így további információkat szerez meg rólad, majd továbbirányít a Paypal beléptető oldalára.

Ha nincs okostelefonod/nem koppintasz a megadott linkre, akkor a csalás itt véget is ért.


A megerősítő kódot a bejelentkezés elején már a Paypaltól kapod meg.

2020. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
okostelefonom van de link nem volt az sms-ben! akkor nem értem mi értelme volt!
2020. dec. 8. 22:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!