Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikai rendszer- és...

Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus felnőtt képzés megéri?

Figyelt kérdés
Gondolkozom ezen az 1 éves képzésen. Nem IT beállítottságú középiskolába jártam (EÜ orientált iskolát végeztem), ezért költségtérítéses nappali tagozatra nem jelentkezhetek, de érdekel az informatika és bizonyos dolgokat már ismerek.(alapok, html,css,javascript stb...), viszont jelenleg nincs papírom, ezért szeretném ezt a képzést elvégezni. Az lenne a kérdésem, hogy megéri? A papírral el lehet helyezkedni? Számítógépet is szereltem már össze és élveztem csinálni, sokkal jobban mint az EÜ-s dolgokat, az angolom is jó. Esetleg aki végzett hasonló képzést, az tudna segíteni?

2020. dec. 22. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, van ahol a papír számít (hogy mennyit ér egy ilyen papír... azt nem tudom, de ha arra elég, hogy bejuss az interjúra és ott már meg tudod mutatni a tudásod, akkor már jó), de semmire sem mész vele, ha nincs mögötte tudás. Az 1 év rettentő kevés a rendszer-üzemeltetőnek és nem is tudom pontosan, mit takar a tananyag (folyton változtatják az elnevezéseket, követelményeket). Még akkor sem, ha szuperintenzív a képzés, akkor sem fér bele minden. Úgy látom van némi hardver és szoftverismereted, de hálózati szinten, szerverüzemeltetés (Cisco eszközök és a többi, Windows, Linux szerverek, konfigurálása, tűzfalak, stb.) nagyon sok dolog van, amit meg kell tanulni. Nem mondom, hogy nem lehet, de ha csak arra alapozol, amit az iskola ad, el fogsz veszni, nem lesz elég a tudásod. Ha kedvet érzel hozzá, vágj bele, nem veszíthetsz semmit, max 1 évet eltöltesz vele.

Egyébként, ahogy én látom manapság senior tudással, 5+ év tapasztalattal keresnek embereket junior fizetésért. Persze lehetnek kivételek.

2020. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Elvilegszaki ***** válasza:

Én egy éve végeztem emelt szintű rendszerüzemeltető okj-t és az a tapasztalatom, hogy semmit nem értettem volna az egészből, ha előtte nem tanulom 4 évig az alapokat középiskolában, de még néha azok is nehezen mentek. Gondolok itt az IP-cím számolásra, hálózati protokollokra, alap router/switch konfiguráció stb... Erre volt kitalálva akkoriban 2 éves okj-s képzés, ami azóta nem tudom, hogy van mert az egész okj átalakult/megszűnt.

Okj-n viszont keményen tanították a Linux/Windows szerver oldali dolgokat elméletben és gyakorlatban is, Cisco Packet Traceres dolgokat, hálózatot, programozást, adatbáziskezelés stb...

Azonban ha sikerül egy ilyen papírt szerezned, akkor már csak tapasztalatot kell és ott fogsz sokat tanulni, ha pl. bekerülsz egy helpdesk vagy valamilyen L1/L2 pozícióba. Igazán releváns tudásra a munka során fogsz szert tenni, pl.: vpn, levelezőrendszerek, Active Directory, script írás, monitoring, ticketelés és a lista végtelen.

Ne lepődj meg először nem fognak sokat ajánlani, de viszonylag hamar lehet feljebb jutni és ha beleszoksz, akkor élvezhető is.

Ha ez a cél akkor kitartást!

2020. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Naív ne legyél az infóképzéseken. Ennyi kell.
2021. aug. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!