Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot szeretnék venni....

Laptopot szeretnék venni. Miket kell figyelembe venni ahhoz, hogy a gyerekeim is tudjanak rajta "jó", menő játékokat játszani? Nekem csak a nethez kell. Hány gigás legyen, milyen processzor, stb?

Figyelt kérdés
2008. dec. 1. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni, de remélem egy jótanácsot elfogadsz tőlem.Mindenképp nézd meg, hogy mennyi garanciát adnak rá, a Fujitsu esetében lehetőség van 30.000 Ft-ért + 3 éve garanciakiterjesztést kérni. Én most szívtam meg elég rendesen, mert csak 1 év garim volt, most 1,5 éves a gép és tönkrement a vinyója, amit a szervíz 48 000 !!!-ért akart kicserélni..

Kérdésedre szerintem egy 120 gigás bőven elég játékra és netre + nekem az öcsém az AMD-re esküszik. Az Acer gépekkel vigyázz, mert sok szervíz nem veszi be javításra és állítólag nehéz bele alkatrészt szerezni.

2008. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy a hivatalos szervíz nem veszi be javítani valamelyik gépet. Ha rajta van a garjegyen, hogy ez a szervíze, akkor oda kell vinni.

Proci: kétmagos és 2GHz legalább legyen. Memória: 2GB, de inkább 3GB. Winchester: 160GB, de igazából mindegy (kisebbel nem nagyon kapsz már). Videokártya: AMD-hez többnyire ATI lesz 3650, 3670, 3870, stb elég lesz, de ha 4-essel kezdődik mégjobb. Semmiképp se Intel videokártya legyen, inkább ATI vagy Nvidia (intel procisnál). Garancia jó ha 2 vagy 3 év! Több típushoz is lehet garancia kiterjesztést venni, nem csak FSC-hez. (Pl Acerhez is...)

2008. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kis megjegyzés... Nekem ACER laptopom van, és még soha nem volt semmi baja. Tökéletesen működik, pedig asztali gép helyett van használva, szóval igénybe van véve. Ezt csak azért mondtam el, hogy ne legyen döntő szempont az, hogy mi van a műanyag burkolatára írva.

Videókártya: az integrált kártya nem kifejezetten (nagyon menő) játékokhoz van kitalálva, de persze létezik olyan is (ami persze árban sokat jelent.......)


Amúgy teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval.

2008. dec. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Sorry ha úgy jött le, hogy Fujitsu párti vagyok, mert megmondom őszintén már nem tudom melyikben bízzak. Nekem most hatalmas csalódás volt, hogy a 1,5 éves 190.000Ft-os gépemben tönkrement ez a vacak. De a szervíz honlapján fent van, hogy ők pl Acer-t nem vesznek be :(
2008. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha "menő játékot" akarsz laptopon játszani, akkor fogod a laptop árlistát, ár szerint növekvő sorba rakod és az utolsó 2-3-ból választasz egyet. Mindegy melyiket.


olvasnivaló:

[link]

2008. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hintalow ***** válasza:

Hát igen, az utolsó válaszoló írta le pontosan a dolgot, laptopnál igencsak oda kell tenni a pénztárcát, ha az újabb játékokat szeretnéd futtatni, ráadásul élvezhető szinten.

Laptop márkák, ahogyan én tapasztalom a felhasználók körépen:

alsó kategória: fujitsu,prestigio, acer esetleg

középmezőny: toshiba, msi asus

felsőkategória: dell, lenovo, sony vaio-k esetleg apple, de az inkább a hype miatt.

2008. dec. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat,okosodtam és... GYŰJTÖM A PÉNZT!!! KÖSZI
2008. dec. 2. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Apple egy túlárazott szar, ráadásul a játékok nagy része nem fut rajta.


Játékra manapság egy 200-250.000 Ft körüli átlagos laptop teljesen jó. Core2Duo proci legyen benne, minimum 1 giga ram, és ami az egyik leffontosabb, ha játékra szánt laptopról van szó: nézd meg, hogy ne integrált osztottmemóriás VGA legyen benne, hanem valami különálló, ismert márkájú, komolyabb típus (nVidia geforce 7000 vagy inkább 8000 sorozat, vagy ATI Radeon valami jobb típus, azokat nem ismerem annyira. Az Intel GMAxxx Graphics Accelerator és más integrált szarokat kerüld el jó messzire)

2008. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!