Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért omlik össze a böngésző...

Miért omlik össze a böngésző és a játékok?

Figyelt kérdés
Üdv. A problémám az, hogy a játékok néha összeomlanak és a böngészi is. Ez mellé társul az, hogy ha telepíteni szeretnék valamit akkor azt nem tudom meg tenni mivel CORRUPTED FILE hiba jön elő. Képet csatolok egyik telepítésről. A játékok eredetiek a rendszer sajnos nem de mindig ezt használom minden telepítésnél és eddig jó volt. Viszont a kép amit csatoltam az egy nem eredeti játék telepítésénél van. Futtattam memória és merevlemez ellenőrzést is. A memóriákat a rendszer alapértelmezett programjával a merevlemezeket pedig a hard disk sentinel nevű programmal. SATA kábeleket már cseréltem az sem oldotta meg. Hiba link: [link]

2020. dec. 28. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

A memóriát ne "a rendszer alapértelmezett programjával" teszteld, az nem sokat ér.

Memtest86+.

Innen letöltheted: [link]

Ezt ki kell tömöríteni, az így kapott .iso-t pedig CD-re, DVD-re, vagy pendrive-ra (utóbbira Rufus-szal, vagy hasonló alkalmazással) ki kell írni. Erről bebootolod a gépet, és hagyod futni pár órán át.

Mellékes kérdés: milyen rendszered van? Windows 10? Hány bites? És hogyan omlik össze a böngésző?

Ha más játékok mennek, csak ez nem, akkor esélyes, hogy a játékkal lesz a probléma.

2020. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Windows 10 64 bit. Teljesen random omlik össze a böngésző és a játék is. A böngésző volt, hogy teljesen maga az alkalmazás omlott össze de azt már nem csinálja most annyi van, hogy a lapok omlanak össze példa ez az oldal vagy a youtube. Eredeti játék érdekes mód felmegy de előjön az összeomlás ugyan úgy. Nem eredeti játékból kettőt próbáltam és egyiket sem engedte felrakni a the source file corrupted hiba miatt. Esetleg lehet, hogy az alaplappal van baj mivel pendrivet már nem látni a biosban. Eddig mindig rufusal megcsináltam bootolhatóvá és arról újra raktm windows de most már nem látni biosba a pendrivet. A bios a legfrissebb változatán megy.
2020. dec. 28. 13:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Melyik böngésző melyik verziója?
2020. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miről telepíted?
2020. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Böngesző mozilla firefox de a lényeg inkább a játékok lennének és ez a corrupt file hiba ami előjön.
2020. dec. 28. 13:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Értem, hogy neked az a lényeg, de ha hibát keresünk - főleg valamilyen nem egyértelmű forrású hibát -, akkor nem szabad figyelmen kívül hagyni semmit. :)

Arra nem válaszoltál, hogy miről telepíted? Lehet ugyanis - sőt, eléggé valószínű -, hogy a telepítő sérült.


"pendrivet már nem látni a biosban. Eddig mindig rufusal megcsináltam bootolhatóvá és arról újra raktm windows de most már nem látni biosba a pendrivet."

Igen, alaplaphiba is okozhatja ezt. Ezért kéne minden mást kizárni. Ha ugyanis minden más jó, akkor marad az alaplaphiba.

2020. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A mostani windows 10 ami a gépen van azt pendriveről raktam fel. Viszont raktam fel egy windows 7 rendszert is tudom nagyon régi viszont működik csak windows 7 rendszeren is ugyan ezek a problémák.
2020. dec. 28. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg nem a telepítő a hibás.

A memóriatesztre úgy látom, hiába várunk, ami maradt: háttértár, táp, alaplap.

Ezek közül a tápegység nem hiszem, hogy KÖZVETLENÜL okozna ilyen hibákat, bár tény, hogy egy silány, és nem biztonságos feszültséget leadó táp képes károsítani a gép többi részét, ami már okozhat ilyen hibákat. De egyébként ha van csere-táp, érdemes megnézni, hogy azt használva is ugyanezek a hibák előjönnek-e.

Hogy a játékot miről telepítetted, azt sem tudjuk, de sejthető, hogy vagy a háttértár, amiről telepítetted, az a hibás, vagy az alaplap.

A merevlemezt ki lehetne zárni a listáról, ha sikerülne elérni, hogy másik merevlemezre (vagy SSD-re) telepítve is ugyanezek, vagy hasonló hibák előjönnének.

Ha ezt mind kizártuk, akkor az alaplap a hibás. Ha nem, akkor az a részegység, amelyiknél csere után a hiba megszűnt.

2020. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos próbáltam a memtest86 programot de nem tudom bebootolni CD pendrive semmi nem működik. Telepíteni sem tudok CD és pendriveről sem telepítés közbe ki írja, hogy sérült a fájl. Frissen töltöttem le a fájlokat.
2020. dec. 28. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor ez 90%, hogy alaplaphiba.
2020. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!