Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miert kapcsol ki a laptopom...

Miert kapcsol ki a laptopom csak annyitol hogy az asztalon arrebb mozditom?

Figyelt kérdés

Par napja kezdte el csinalni azt a laptopom, hogy teljesen random (nem minden mozditasra,csak eppen valamelyikre) ha arrebb tolom az asztalon,kikapcsol.

Nem lett soha leejtve,szadizva,mindig asztalon tartottam,igaz mar kb. 6-7 eves gep,es az akkuja se mukodik,csak toltovel, de ezzel meg sose volt problema, a toltovel bedugva rendesen mukodott (es a tolto sem kontakthibas).

Ezt vajon mitol lehet? Es tenyleg az a legfurcsabb,hogy egyertelmu hogy egy megmozditasra csinalja,de ha visszakapcsolom,es megint mozgatom,nem kapcsol ki.



2020. dec. 29. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami laza. Valószínűleg a tápcsatlakozó.
2020. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt is ha mozgatom most akárhogy, a vezetéket is (miközben be van dugva a gépbe), nem kapcsol ki. vagy belül lehet valami baj?
2020. dec. 29. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy a töltő aljzatnál van valami kontakthiba. Nem a kábelen, hanem belül magán a tápcsatlakozón.

Pontos típust írhattál volna, ha nem titok...

2020. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez egy Lenovo z510-es laptop!

Vagy valami más infót nézzek még? Az a baj, hogy én nem nagyon értek hozzá :/

2020. dec. 29. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem, mert egyes gyártók az alaplapra forrasztják a tápellátás csatlakozóját.

A Lenovo külön egy kis kábel-al oldja meg (szerencsére), két végén egy csatlakozóval.

A videóban láthatod hogy miről is beszélek: https://www.youtube.com/watch?t=546&v=NS-ONWDoSCo&feature=yo..


Pont jól látni hogy a jack csatlakozón a vezeték meg van törve, és azért nem veszi a töltést.

Nálad is hasonló problémára tippelnék, mivel már én is jártam így egyébként szintén Lenovo laptoppal (ez a legtöbb típusnál sajnos rendszeresen előfordul).

Kicserélni nem nehéz, videók alapján könnyedén szét lehet szedni a gépet, és megvizsgálni hogy valóban az a kis csatlakozó és a kábelja a ludas.

Többször is cseréltem már ilyet, nem egy nagy ördöngösség, Lenovo laptopok könnyen bonthatóak.

Szervízben egy ilyenért simán elkérnek 30-40 ezer forintot, ami nem biztos hogy megéri egy ennyi idős gépnél.

Főleg úgy hogy a gyári kábel elég drága: [link]

Utángyártottal jobban jársz, 6-7 ezerért már lehet találni.


Viszont első körben mindenképp azt kell kideríteni, hogy valóban a tápaljzat a hibás.

2020. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a választ, ezzel nagyon sokat segítettél! Lehet akkor egy hozzáértővel felbontatom a gépet!

Aki ért az elektronikához (van ilyen ismerősöm) szerinted meg tudná javítani, ha ott van a hiba, hogy ne kelljen cserélni?

2020. dec. 29. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igényel semmilyen komolyabb tudást, 10 csavart ki kell tekerni, majd lehúzni a tápaljzat csatlakozóját az alaplapról, visszadugni az újat, összecsavarozni és ennyi.
2020. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!