Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik processzorok azok amik...

Melyik processzorok azok amik nem forrasztott kupakosak és honnan lehet ezt tudni?

Figyelt kérdés
Delidelni akarok majd csak azt nem tudom honnan lehet tudni hogy melyik procik azok amiket lehet is biztonságosan delidelni.

2021. jan. 4. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A procik jó része nem "forrasztott" kupakos, hanem gyantával van körberagasztva és a CPU mag és a kupak között kitöltik hővezetővel.

Körbe lehet vágni, de nagyon óvatosan kell eljárni, ehhez kell tapasztalat.

Azt tudnod kell, hogy a kupaktalanítás garvesztéssel jár!!!

2021. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igen tudom mi a delid az eljárási folyamatot csináltam már.

Természetesen gari ugrik egyértelmű.


A kérdés az lenne hogy mi alapján tudom megnézni azt hogy forrasztott e vagy nem a cpu kupakja mi jelöli ezt?

2021. jan. 5. 11:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam "forrasztott" kupakos CPU-t, pedig láttam pár delidelt cpu-t életemben. 8-9-10 generációs intelt még nem láttam kupaktalanítva, AMD ügyben nem tudok nyilatkozni, nem ismerem a termékeiket. A 9 szériánál alkalmazott hővezető egy folyékony fém ragasztó, de azt is el elehet távolítani......
2021. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!