Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a megfelelő vírusölő...

Melyik a megfelelő vírusölő program, ami ha lehet tűzfal is egyben?

Figyelt kérdés
Most kellet újra tennem a gépemet mert kaptam egy vírust és letörölte az xp-t. Nem tudom eldönteni melyik lenne nagyon jó. Kaspy az nagyon lassú Avastban meg most csalódtam, hogy ilyen vírust kapott a gép, Nod32 ben nem bízok és a Nortonról sem hallottam sok jót. Szerintetek melyik a megfelelő választás?
2010. aug. 14. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Avira? Comodo? Spybot?
2010. aug. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát igen ez lenne a kérdésem szerintettek tapasztalatból esetleg tudnátok egyet mondani, ami nagyon jó választás.Ebből a 3 ből egyiket sem ismerem.DE tényleg valami biztonságosat. Előre is köszi
2010. aug. 14. 00:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan vírus nincs, ami "letörli az XP-t". A vírusok úgy tudnak terjedni, hogy nem törlik le maguk alól az operációs rendszert, mert akkor nincs mivel továbbterjedni. Ott valamilyen más probléma lehetett.


A Comodo nagyon jó tűzfal és a Kaspersky sem olyan lassú talán, ha jól van beállítva. Megjegyzem Kaspersky mellett is bement egy ismerősömhöz a "Facebook vírus" nemrég.

2010. aug. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Számtech tanárom ajánlotta a vipre-t állítólag az nagyon jó esetleg arról valakinek véleménye van?
2010. aug. 14. 00:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is jókat hallottam róla, de még nem használtam.
2010. aug. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom részletesen mi volt.Miből gondolom, hogy letörlődött a gép...először jelzett valamit az Avast, de nem hiszem lett volna bármi közwe hozzá mert Rokit vagy mi volt asszem az nem vírus.Után le fagyott a gép.Egyből lekapcsoltam, rögtön a tápnál mondom ugy gyorsabb.Lehet ezt nem kellett volna, de nem hiszem a továbbiakban ez miatt lett volna valami gond.Miután ujraindult megint le volt fagyva.Aztán bejott egy halványkék háttér, de nagyon rövid irdőre és utána magától indult újra.Viszont utána már csak az első kép jött ami a gép adatai mutatja, utána semmi kép csak a gép hangja.Többször ujraindítottam és ugyanez. De biosba bengedett lépni.ebből gondoltam, hogy letörlődött a gép.Kékhalálra gyanakszok a kék háttér miatt, de pontosan nem tudom milyen az.Szerencsére a gépemen nem ment tönkre semmi.
2010. aug. 14. 00:52
 7/12 A kérdező kommentje:
De így visszakanyarodva a kérdéshez esetleg melyik lenne az a vírusölő, ami nagyon biztonságos és nem is lassítja a gépet?
2010. aug. 14. 00:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a Comodot használom most is, nem futhat semmi az én külön engedélyem nélkül. Tehát, ha én indítok el valamit, és az akar valamit háttérben indítani, arról is szól, és nem hagyja elindulni, míg én meg nem engedem. A Spybotra sem volt eddig panaszom Az avirát pedig nem használtam sokáig.
2010. aug. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Comodo IS-ről jókat hallottam, bár a vírusírtója nem valami kiforrott. Nod, ha megveszed legális licenccel, akkor jó lehet. A vipre meg megintcsak sokat eszik.

MSE, ha eredeti a windowsod. Ingyenes és minden van benne, meg jókat is hallottam róla.

De Avast mellett volt külön tűzfal? Vagy csak a windowsé? Mert magában tényleg nem sokat ér, de felpakolva mellé egy Comodo tűzfal, Ad-Aware free és ha mind3 valós idejűvel fut, azon szinte semmi nem jut át.

Akármit is teszel fel, egy Malwarebytes Anti Malwaret tegyél fel mellé, és néha futtasd le, ez mindent lepucol a gépről.

2010. aug. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nod32SS verzió

Én már 2 éve használom, és azonnal jelez, riasztás nélkül isztít, csak azt veszem észre hogy megjelenik 1 kis ablak: Vírus eltávolíva.


Nod32 Smart Security

2010. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!