Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a PC alap használatra...

Ez a PC alap használatra megfelelő?

Figyelt kérdés

[link]


Amit tudni kell:


- anyukám és apukám használná

- alap tudásuk van

- játék nem kell rá

- böngésző van használva: youtube, facebook, hirek és böngészős egyszerű játékok.


jelenleg egy egyszerű laptopjuk van, celeron procival és 4 gb rammal, ami irtó lassu, pedig csak a fent leirtakat csinálják/használják.


másik opció:

[link]


meghallgatok más ötleteket is.

ehezze a szetthez hangfal + egér kell csak?



2021. jan. 7. 13:06
1 2 3
 1/22 P.O.C. ***** válasza:
100%
Dúrván túlárazott több generációval régebbi f*s mind a kettő. Ezzel csak laikusokat tudnak pofátlanul átverni.
2021. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon túlárazott.
2021. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tudtok mondani jobb alternativat, monitorral együtt 180ba beleférjen? Laptop is jo lenne, de az drágább
2021. jan. 7. 13:21
 4/22 A kérdező kommentje:

Vagy: jelenlegi lsptopba új használható processzor + alaplap mennyibe kerülne, van értelme cserélni?

4gb ram is kevés lenne szerintem, az is csere.

2021. jan. 7. 13:25
 5/22 P.O.C. ***** válasza:
Nem feltétlenül drágább a laptop, csak sajna annyira felmentek az árak, hogy ennyiért újonnan konzumer kategória van csak, ami nem a legjobb minőség. Az asztali ennél tartósabb és könnyebben javítható, karbantartható, és minden procikája fejleszthető.
2021. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 P.O.C. ***** válasza:
91%
Laptopokat egyébként nem lehet nagyon fejleszteni, csak több RAM és SSD mehet bele, de az nem biztos hogy elegendő.
2021. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 P.O.C. ***** válasza:
100%
Egyszerűbb ha pl a pcx.hu -n összerakatsz magadnak egy gépet, 5000 Ft -ért bármilyen konfigot összeszerelnek. Ezekre a célokra még olcsóbban is kijössz sokkal, mint 180 ezer.
2021. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Én magam raknék össze, kb ilyen cuccokkal:


alaplap: MSI B460M-A Pro

processzor: Intel i3 10100, gyári hűtővel

RAM: HyperX Fury 1x8 GB 2666 MHz

HDD: Seagate Barracuda 2 TB, 7200 rpm, 256 MB cache

tápegység: Coolermaster Elite V3 500W


+valami tetszőleges gépház 6-10 ezer Ft körül, ami megtetszik.


Ha a monitor régi, akkor érdemes lehet olyat venni, amiben van hangszóró, és akkor a hangfalat megspórolhatod. Egér, billentyűzet jó akár a teszkós irodai cucc is. A fenti alkatrészeket ipon.hu-n rendelném meg, ők össze is tudják szerelni, és csak telepíteni kell otthon, így 130 ezer alatt megvagy. SSD-t lehet bele rakni, ha kell hogy hamarabb bootoljon, de ez a seagate az egyik leggyorsabb HDD, amit ismerek, szóval lehet hogy ezzel sem lesz baj.

2021. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 P.O.C. ***** válasza:
43%
Én is valami ilyesmire gondoltam, mint a #8 -as válaszoló. Bár az SSD -t én nem hagynám ki. 7 ezer körül van egy m.2 csatolású 120 GB -os. Ami a Windowsnak tökéletesen elég. Az nem ár a gyorsabb bootért. A 2 TB -os vinyó szerintem túlzás, már csak azért is mert a kérdező nem írta hogy óriás fájlokat tárolnának rajta, mint a HD videók.
2021. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőekkel egyetértve: a topiknyitó kérdésben szereplő gépek szimpla irodai/otthoni használatra túlárazottak, ráadásul nem lehet tudni, milyen komponensekből - alaplap, táp - épülnek fel


Az alábbi kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

#1-es hozzászólásában felsoroltam pár használt, neves gyártó (Dell, HP, Fujitsu, Lenovo) által előre összerakott "brand" géppel (asztali géppel és laptoppal) kereskedő céget.


Ami lényeges: olyan gépet válassz, ami:

* minimum 2 magos, magonként 2 GHz-es, 4. generációs vagy annál újabb Intel i3/i5/i7 processzorral

* minimum 4, de inkább 8 GB memóriával

* minimum 120 GB SSD-vel

legyen felszerelve. Arra ügyelj, hogy általában nem adnak hozzájuk egeret, billentyűzetet, monitort - azokat gyakran külön kell venni (árusítanak azt is), illetve meg kell nézni hogy adnak-e hozzá operációs rendszert. Simán ki lehet jönni 100000 Ft alatt.

2021. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!