Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy laptopom amitől meg...

Van egy laptopom amitől meg akarok "szabadulni"mit érdemes kitörölni róla,hogy ne kerüljön illetéktelenek kezébe az adataim?(még azt sem tudom,hogy "hova dobjam" ki?)

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiveszed belőle a HDD-t és eladod a nélkül/kidobod.
2021. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elektronikai hulladék. Ebben az esetben a törlés helyett elég a háttértárat fizikailag megsemmisíteni - szétvered, de az akku ne legyen benne, ha nem akarsz tűzijátékot.

Ha nem akarod megsemmisíteni, akkor a törlés magában nem elég, attól még a törölt adat rajta marad, visszaállítható. Többször felül kell írni a tárhelyet, az viszont jó pár órás feladat.

Vagy kivenni a háttértárat (már ha lehet) és megtartani, hogy ne maradjon benne.

2021. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szívesen átveszem tőled a gépet. A merevlemezt pedig megtarthatod, és úgy törlöd, ahogy akarod. De asztali gépbe akár be is építheted, használhatod. Vagy egy külső hdd házba is beépítheted, használhatod hordozható tárolóként.


Milyen gépről van szó? Chipek értéket jelenthetnek nekem. Kijelző is.

2021. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!