Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lenovo IdeaPad 3, mi okozhatja...

Azonodi Zsolt kérdése:

Lenovo IdeaPad 3, mi okozhatja a problémát? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettem a hetekben egy Lenovo IdeaPad 3 14ADA05 típusú laptopot.

Amikor megvásároltam, már akkor rendeltem bele egy plusz ramot, mivel 12 gigáig húzható, 2x4gb van benne alapból, és ebből az egyik cserélhető. Nem nagyon tesztelgettem a gyári konfigot, mert az adásvétel másnapján már beszereltem az újonnan vásárolt ramot. Minden adata passzol a laptopomhoz, ezt direkt megnéztem még mielőtt beszereltem.


Netezésre kell főképp, de néha becsúszik 1-2 óra amikor kockulok (League of Legends), és szomorúan tapasztaltam, hogy a játék során a laptop véletlenszerűen újraindul, vagy valamikor csak megfagy, és manuálisan kell ujraindítanom. Kissé felmelegszik játék közben a gép.

Az lenne a kérdésem, hogy azért van ez a jelenség, mert nem bírja a gép a játékot, és természetes reakciója a terhelésre a lefagyás/újraindulás, vagy köze lehet a dolognak a RAM cseréhez?



2021. jan. 26. 19:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy minden driver naprakész, lefrissítve, feltelepítve, a gép vírusmentes, szoftveresen teljesen rendben van, szóval hardveres gond lehet.
2021. jan. 26. 19:11
 2/5 A kérdező kommentje:
Illetve ritkán, de előfordul, hogy normál használat közben (értsd böngésző 2 tabbal megnyitva) is megfagy, fekete képernyő, és se kép, se hang. Teljesen kétségbe vagyok esve.
2021. jan. 26. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
vedd ki amit beletettél és teszteld
2021. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Memóriára gyanakodnék... memtest86
2021. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Annyi a gond, hogy a laptopomból az egyik RAM kiszedhető csak, a másik bele van építve az alaplapba. A memtest86 használatánál azt látom, hogy külön, egyesével kell berakni a gépbe a memóriákat.


Okozna valamiféle fennakadást ennél a programnál, ha mind a kettő memória bent van használat közben a gépben?

2021. jan. 27. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!