Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki tud nekem bármi megoldá...

Cicababa01 kérdése:

Valaki tud nekem bármi megoldást, vagy hogy mi állhat a probléma mögött és hogyan orvosolható?

Figyelt kérdés

Tipikus kellemes kis üzenet, ami a gépem indításakor fogad:


"Reboot and Select proper Boot device

or Insert Boot Media in selected Boot device and press key"


2021.01.28.-án voltam vele bent egy üzletben, vagyis tegnap, hogy oldják meg nekem a problémát. Cseréltek a gépemben gombelemet is. Minden rendben volt a boltban és, ahogy hazahoztam itthon is elsőre szépen dolgozott. Viszont a második indítás alkalmával, már ismét ez a számomra nem túl kellemes üzenet várt engem, ami miatt konkrétan szegény gépem semmit nem tud frissíteni megfelelően.


2021. jan. 29. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem találja a rendszert tartalmazó háttértárat. Ennek jópár oka lehet. Rosszabb esetben az is, hogy tönkrement a merevlemez vagy SSD. De lehet, hogy csak annyi, hogy bedugva felejtettél egy pendrive-ot.
2021. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legtipikusabb oka, hogy rossz a bootsorrend. Ha nem nyúltál hozzá lehetséges, hogy kimerült az elem az alaplapon, ezért elfelejtette a beállításokat. Ha ez a helyzet és visszaállítod, megint el fogja felejteni, ha nem kap áramot egy ideig. Ezt úgy tudod orvosolni, hogy kicseréled az elemet. Sima CR2032-es elem, bármely boltban lehet kapni ahol árulnak elemet. Rosszabb eset, hogy elromlott a háttértár amin az operációs rendszer volt. Ha ez a helyzet, a bootsorrendben nem is lesz ott a megfelelő elem. Ebben az esetben ki kell cserélni a háttértárat és újratelepíteni a rendszert.
2021. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


Én ezekhez sajnos annyira nem értek és fogalmam sincs, hogy mit hogy kell lecsekkolni vagy mit hol találok :'D


1. válaszoló: Pendrive biztosan nem maradt benne véletlenül, mert tegnap óta, csak az általánosan használt dolgokat tettem bele és semmi mást. Egyedül, ami be volt dugva csak a fejhallgatóm.


2. Azt a gombelemet mondod, amit nekem tegnap elvileg vadonatújat tettek bele a gépembe? Illetve, ha cserélnék benne elemet, akkor magától visszaállna? vagy ahhoz nekem bele kellene nyúlni kicsit az agyába?

2021. jan. 29. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, az az elem. Lehet, hogy (tévedésből, vagy átvertek) kimerült elemet tettek be. Egy ideig elem nélkül is tartja a beállításokat egy kondenzátor, arra pont elég volt, hogy hazahozd és bekapcsold, de egy éjszaka alatt az is kimerül és akkor mindent elfelejt.
2021. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez azért macerás, mert ahogy láttam az orrom előtt nyitotta ki a kis csomagolását az elemnek.
2021. jan. 29. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg azt nézd meg, hogy a háttértár megfelelően csatlakozik-e, ha HDD, akkor felpörög-e (jellegzetes hangja van, mint amikor egy porszívó elindul, csak halkabb, majd a végén egy kattanás). Majd nézd meg a boot menüt, hogy megjelenik-e, valamelyik F-es gombbal lehet előhozni, általában F10-F12 között valamelyik, de bármi lehet. Jellemzően kiírja induláskor, hogy melyik az a gomb.
2021. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából ki sem írja a F10-F12 lehetőséget, hogy esetleg a bootmenübe bele tudjak menni
2021. jan. 29. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:

- ellenőrizd a kábeleket nem csúszott e ki valamelyik szállításkor.

- HDSentinel progival ellenőrizd a hdd-k kondícióját.

- usb-be csak a bill/egér legyen bedugva. Se mobilnet stick, se pendrive se más.

2021. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!